Kaip Dartas Veideris sužinojo tiesą apie Luką Skaivokerį

Kaip Dartas Veideris sužinojo tiesą apie Luką Skaivokerį

DĖMESIO! ATSKLEIDŽIAMAS FILMO TURINYS! DĖMESIO! ATSKLEIDŽIAMAS FILMO TURINYS! DĖMESIO! ATSKLEIDŽIAMAS FILMO TURINYS!

 

„Lukai… Aš esu tavo tėvas!“ – ši frazė iš „Žvaigždžių karų“ (angl. „Star Wars“) yra taip įsitvirtinusi populiariojoje kultūroje ir visuomenės sąmonėje, kad ją žino net tie, kurie nėra matę nė vieno šios kosminės epopėjos filmo. Tačiau jei V-ojo epizodo „Imperija kontratakuoja“ (angl. „The Empire Strikes Back“) žiūrovai žino, kaip Lukas atskleidė savo tėvo tapatybę, vis tik lieka neaišku, kaip Dartas Veideris sužinojo, kad kaunasi ne su kuo nors kitu, o su savo tikru sūnumi.

Tai paaiškėja „Žvaigždžių karų“ komikse, kuris pasakoja įvykius, nutikusius tarp IV ir V epizodo. Kierono Gilleno, Salvadoro Larrocos, Edgaro Delgado ir Joe Caramagnos 2015 m. sukurtame komikse „Dartas Veideris. I dalis“ (angl. „Darth Vader Vol 1“) vaizduojama, kaip Boba Fetas raportuoja savo viršininkui Dartui Veideriui apie tai, kad „berniukas“ paspruko ir kad „jam pasisekė“. Dartas Veideris tuomet paklausia, ar pavyko dar ką nors sužinoti, į ką skalpų medžiotojas atsako: „Tik jo vardą – Skaivokeris“.

Dartas Veideris pasineria į apmąstymus ir prisimena akimirką, kai Padmė jam pranešė, kad laukiasi. Veideris taip pat prisimena, kaip Palpatinas sakė jam, kad dėl Padmės mirties kaltas jis. Komiksas baigiasi Darto Veiderio pareiškimu, kad jo sūnus priklausys jam – ir ne tik sūnus, netrukus „viskas“ bus jo. Tai svarbus momentas – S. Larrocos piešinys rodo Veiderio pyktį – jis vėl kaltina save dėl Padmės mirties.

Žinoma, tai tik detalė – bet svarbi detalė, kurios greičiausiai trūko 1980 m. filme ir kuri gali padėti sujungti originaliosios trilogijos įvykius su priešistorės trilogija į vieną visumą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles