Ką turi bendro Mario ir „Karas už beždžionių planetą“?

Prieš kelias savaites kino teatruose startavęs „Karas už beždžionių planetą“ (angl. „War of the Planet of the Apes“) abejingų nepalieka liki šiol. Netgi kritikai jau dabar garsiai teigia, kad filmas „itin aukšta nata“ pabaigia franšizę, bei nesupyktų, jeigu ji būtų pratęsta naujoms dalims. Ir visgi, labai dažnai net ir patys geriausi kūriniai susiduria su netikėtumais, kuriuos šį sykį pastebėjo vienas mažai kam žinomas YouTube kanalas „Shake the Box“.

Skelbiama, kad vieno kompiuterinių žaidimų gerbėjai sugebėjo atrasti įdomų pastebėjimą, kuris, jų nuomone, gali būti vadinamas visišku plagiatu. Skelbiama, kad Griffy Giacchino sukurtas „Karas už beždžionių planetą“ garso takelio fragmentas yra neįtikėtinai panašus į vieno legendinio žaidimo Mario motyvą.

1988-ais metais pasirodžiusio žaidimo „Super Mario Bros.“ muzikinis motyvas yra neįtikėtinai panašus, kurį girdime filme „Karas už beždžionių planetą“. Filmo bei žaidimo gerbėjai netgi sulygino abiejų muzikos takų motyvus, kad įsitikintų, ar šie išties yra tokie panašūs ir, kaip galima pastebėti, legendinio žaidimo motyvas yra greitesnis bei su keliomis papildomomis natomis, tad tik sulyginus pasijautė ryškesnis panašumas.

Atsakymo į klausimą „ar muzikinis motyvas išties buvo „pasiskolintas“ filmui?“ tikrai nesužinosime, tačiau susidaryti įspūdį galima pasižiūrėjus bei pasiklausius šio palyginimo:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles