Jei Leonardo DiCaprio nelaimės Oskaro, Rusija jam padovanos savąjį

Jei Leonardo DiCaprio nelaimės Oskaro, Rusija jam padovanos savąjį

Šiuo metu, kai jau paaiškėjo Auksinių gaublių ir BAFTA laureatai, amerikiečių aktorius Leonardo Dicaprio kuo toliau, tuo labiau užsitvirtina savo pozicijas ir tampa vienu realiausių Oskarų favoritų.

Nepaisant to, kad l. DiCaprio keturis kartus per dvidešimt metų jau buvo nominuotas šiam apdovanojimui, JAV Kino meno ir mokslo akademija, teikianti Oskarus kažkaip vis tik sugebėjo išvengti to, kad paauksuota statulėlė atsidurtų šio aktoriaus rankose. Tačiau galbūt L. DiCaprio pagaliau įveiks šį savotišką prakeikimą vasario 28 d. ir atsiims apdovanojimą už savo vaidmenį meksikiečių režisieriaus Alejandro González Iñárritu juostoje „Hju Glaso legenda“ (angl. „The Revenant“). Tai klausimas, aktualus visam Holivudui.

Tačiau kas bus, jei statulėlę eilinį kartą kitas konkurentas nušvilps L. DiCaprio iš panosės? Rusija žino sprendimą ir jau šiandien gali pažadėti L. DiCaprio vietinį Oskarą.

„DiCaprio yra dažnai nominuojamas Oskarui, tačiau statulėlės taip niekada ir negavo. Akademijos nariams tai nedaro garbės. Reikia sukurti mūsų Jakutijos Oskarą ir visų šiaurės tautų vardu įteikti šiam aktoriui, tam, kad pagaliau būtų padėkota jam už jo talentą.“, kalbėjo projekto „Oskaras Leo“ organizatorė, Valstybinio meno ir kultūros bei aktorinio meno instituto profesorė Tatjana Egorova.

Šis projektas, beje, jau pradėjo statulėlės, pavadintos „Žmonių Oskaru“, gamybą. „Statulėlė vaizduoja mongolų kilmės žmogų, kuris savo rankose laiko jakutišką ritualinį indą, čūroną, naudojamą per vasaros Saulėgrįžos šventę. Čūronas, į kurį paprastai būna supiltas kumelės pienas, yra skirtas pamaloninti dievams ir dvasioms. Šiuo atveju jis bus auksinis, o žmogaus figūrėlė sidabrinė – sidabras mums yra šventas metalas. Mūsų kultūroje laikoma, kad žmogus, rankose laikantis čūroną yra apšviestasis ir gaunantis stiprią moralinę ir dvasinę jėgą.“, statulėlės simboliką aiškino ji. „Pradėjome rinkti lėšas statulėlei pagaminti. Visgi jos forma dar nėra galutinai patvirtinta. Kalbant apie visą projektą, kol kas tikslios sumos negalime pasakyti. Preliminari kaina skaičiuojama maždaug 100 000 Rusijos rublių (daugiau kaip 1 136 eurų).“ Finansines detales atskleidė T. Egorova.

Skulptorius Nikolajus Čočasovas ir juvelyras Prokopis Protopopovas jau pristatė būsimosios statulėlės eskizus. Kurdami savąjį Oskarą menininkai gali tikėtis Sibire gyvenančių L. DiCaprio gerbėjų paramos: „Daugybė moterų mums perdavė pinigus bei savo papuošalus. Tai būdas tam tikru būdu priartėti prie aktoriaus“, paaiškino T. Egorova.

„Mums Leonardo DiCaprio yra kūrybinės laisvės simbolis, žmogus, kuris atrado savo pašaukimą, ir kuris nesivaržydamas dalijasi savo talentu.“, apibendrino projekto vadovė, mananti, kad ši kampanija yra puiki priemonė visam pasauliui parodyti, kad menas gali suvienyti žmones.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles