Jau visai greitai „Marvel“ kino visatoje išvysime LGBT personažą

Jau visai greitai „Marvel“ kino visatoje išvysime LGBT personažą

Praeitą savaitę Aukščiausiojo Teismo sprendimu visoje JAV teritorijoje pripažinus tos pačios lyties asmenų santuokas, visuomenė pamažu ima apsiprasti su šia mintimi. Ne išimtis ir populiarioji kultūra. Per keletą paskutinių metų LGBT (homoseksualių, biseksualių, traseksualių) asmenų vaizdavimas filmuose, televizijoje, komiksuose dramatiškai išaugo, kadangi pramogų sfera siekia atspindėti pasaulį tokį, koks jis yra. Kol kas LGBT personažai dažniau pasirodo televizijoje ir kai kuriuose vaidybiniuose filmuose, tačiau kyla klausimas, kada juos išvysime populiariose filmų serijose, dominuojančiuose pagal visame pasaulyje surenkamas pajamas – tokiose, kokias kuria kino studija „Marvel“.

Iki šiol „Marvel“ yra sukūrusi daugybę įvairių filmų, kuriuose įvairiais amplua pasirodo dar daugiau skirtingų personažų, tad kodėl gi neparodžius dar daugiau įvairovės? Kino studija jau kuria filmą, su pagrindine superheroje moterimi – „Kapitonė Nuostabioji“ (angl. „Captain Marvel“), bei juostą „Juodoji pantera“ (angl. „Black Panther“), kurios pagrindinį protagonistą įkūnija juodaodis aktorius, abu filmai pasirodys 2018 m., tačiau ar juose bus LGBT personažų?

Per filmo „Skruzdėliukas“ (angl. „Ant-Man“) pristatymą žiniasklaidai, studijos „Marvel“ prezidentui Kevinui Feige‘ui buvo užduoti keli klausimai apie tai, kada šios studijos filmuose bus galima pamatyti LGBT personažus. K. Feige‘o manymu, LGBT personažai „Mervel“ filmuose galėtų pasirodyti jau per artimiausią dešimtmetį.

Tačiau paklausus, ar jau yra koks nors konkretus projektas, K. Feige‘as paaiškino, kad studija įkvėpimo naujiems filmams dažniausiai ieško tarp komiksų personažų: „Iki 2019 m. tokių projektų kol kas nėra numatyta. Komisai visada mums nurodo kryptį, kuria turime eiti. Be to, manau, kad komiksų pasaulyje visada vyksta kas nors įdomaus – dažniausiai prireikia nuo penkerių iki dešimties metų, kol kas nors įvyksta komiksuose ir mes galime tai perkelti į filmą. Kartais tai trunka trumpiau, tačiau, pavyzdžiui „Pilietinis karas“ (angl. „Civil War“) tęsėsi dešimt metų, „Žiemos karys“ (angl „Winter Soldier“) – taip pat panašiai. Taigi, medžiagos mes visada ieškome komiksuose. Kur galėtume panaudoti LGBT personažus? Sunku pasakyti, kartais kas nors įvyksta greičiau, tad aš nematau priežasčių, kodėl tai negalėtų nutikti per artimiausius dešimt metų ar net dar anksčiau.“

Nors „Marvel“ ištikimybė pirminiam įkvėpimo šaltiniui – komiksams – akivaizdi, tai nereiškia, kad į savo filmus ši kino studija negalėtų įtraukti LGBT personažo, kurio seksualinė orientacija komikse nebuvo minima. Tačiau kadangi K. Feige‘as leido suprasti, kad kurdama savo filmus studija pakankamai tiksliai laikosi komiksų, kol kas nepanašu, kad „Marvel“ galėtų pasinaudoti galimybe suteikti personažams tokių savybių, kokios nėra tiesiogiai ir aiškiai nurodytos komiksuose.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles