Jamesas Cameronas kurs dokumentinį serialą apie mokslinę fantastiką

Jamesas Cameronas kurs dokumentinį serialą apie mokslinę fantastiką

Režisierius Jamesas Cameronas kurs dokumentinį serialą apie vieną savo mėgstamiausių žanrų – mokslinę fantastiką, rašo „The Hollywood Reporter“. Televizijos kanalas „AMC“ užsakė šešis „Jameso Camero mokslinės fantastikos istorija“ (angl. „James Cameron’s Story of Science Fiction“) epizodus, kurie žiūrovus turėtų pasiekti 2018 metais.

Serialas aiškinsis, kaip pradžioje nedidelį gerbėjų būrį turėjęs žanras peraugo į milžiniškas pajamas nešantį populiariosios kultūros fenomeną.

Kiekvienoje valandos ilgio serijoje Jamesas Cameronas pristatys vieną iš klausimų, kuriuos žmonija nagrinėjo amžius ir sies tai su temomis, nagrinėjamomis mokslinės fantastikos kūriniuose. Taip pat pranešama, kad seriale J. Cameronas su kitais mokslinės fantastikos kūrėjais diskutuos, kokie filmai ar knygos įkvėpė juos kurti. Tai gana intriguojantis pranešimas, nes tikėtina, jog seriale pasirodys ir daugiau garsių kino kūrėjų.

„Kai buvau vaikas, perskaičiau visas knygas, kurios ant viršelio turėjo erdvėlaivį. Taip pat daugybę kartų žiūrėjau „2001 m. kosminę odisėją“ (angl. „2001: A Space Odyssey“). Šis filmas įkvėpė mane tapti kino kūrėju. Nors man labai patiko specialieji efektai, tačiau mane daug labiau sužavėjo klausimai ir idėjos: kokia bus pasaulio pabaiga? Ar technologijos mus pražudys? Ką reiškia būti žmogumi?“, – kalbėjo J. Cameronas.

„Be Jules Verne‘o ir H.G. Wellso nebūtų Ray‘aus Bradbury‘io ar Roberto A. Heinleino, o be jų nebūtų George‘o Lucaso, Steveno Spielbergo, Ridley‘io Scotto ar manęs“, – teigė J. Cameronas. Jis pridūrė, kad savo kuriamame seriale taip pat bandys išsiaiškinti, kaip menas imituoja gyvenimą ir kaip mokslinė fantastika mėgdžioja, o kartais, ir praturtina mokslą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles