J. Nolanas kurs serialą pagal I. Asimovo mokslinės fantastikos knygas

J. Nolanas kurs serialą pagal I. Asimovo mokslinės fantastikos knygas

HBO kanalas ir toliau siekia adaptuoti daug dėmesio pasaulyje sulaukiančias knygas. Po sėkmingų „Ledo ir ugnies giesmės“ (angl. „A Song of Ice and Fire“) bei „Oliv Kiteridž“ (angl. „Olive Kitteridge“) ekranizacijų, dabar kanalo vadovai nusprendė žengti į mokslinės fantastikos žanrą. Kaip praneša tinklapis „The Wrap“, HBO ir kino studija „Warner Bros.“ vienijasi bendram serialui, kuris turėtų ekranizuoti legendinę Isaaco Asimovo mokslinės fantastikos knygų seriją „Fondas“ (angl. „The Foundation“).

Trilogiją buvo bandoma ekranizuoti jau kurį laiką, tačiau dėl įvairių kliūčių kino studijoms to padaryti nepavyko. Panašu, kad dabar viskas atsidūrė vietose. Pasak patikimų šaltinių, serialą turėtų kurti Jonathanas Nolanas, garsiojo režisieriaus Christopherio brolis ir daugelio jo filmų scenaristas. Už pirmąjį savo scenarijų filmui „Memento“ J. Nolanas kartu su broliu buvo nominuotas Oskarui.

Neseniai duotame interviu J. Nolanas kalbėjo apie „Fondo“ knygas ir itin didelę jų įtaką visam literatūros ir fantastikos pasauliui. HBO žinių apie serialo kūrimą nekomentuoja, tačiau tokie scenaristo pareiškimai teikia vilčių, jog serialas tikrai gali būti kuriamas. Tai, jog J. Nolanas jau yra oficialiai paskelbtas kaip kito HBO serialo „Westworld“, kuriamo pagal to paties pavadinimo filmą, pirmosios serijos režisieriumi gandus dar labiau sustiprina.

Isaaco Asimovo „Fondo“ knygos pasakoja apie ateityje gyvenantį matematiką, kuris, pasitelkęs visiškai naują mokslą, sugeba išsiaiškinti, jog netolimoje ateityje sugrius Galaktikos imperija ir prasidės 30 000 metų truksiantis tamsusis amžius. Mokslininkas dėl to deda visas pastangas, kad suburtų išmintingiausius pasaulio žmones ir išsaugotų visą turimą žmonijos informaciją. Ilgą laiką „Fondo“ knygos sudarė trilogiją, tačiau ilgainiui I. Asimovas nusprendė plėsti knygų mitologiją, o dabar „Fondo“ pasaulyje esančių knygų yra suskaičiuojama apie penkiolika.

Pagal J. Nolano scenarijų kurtas filmas „Tarp žvaigždžių“ dabar yra rodomas Lietuvos kino teatruose.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles