Išvyskite, kaip kino studija „Pixar“ paruošia filmus tarptautinei rinkai

Kartais dėl kultūrinių skirtumų filmui ar TV laidai sunku išlaikyti vienodą populiarumą skirtingose šalyse. Laimei, animacijos studijai „Pixar“ tai nėra problema ir studijos sukurti animaciniai filmai susilaukia sėkmės daugelyje šalių. Viena to priežasčių – puikus filmų paruošimas tarptautinei rinkai. „Pixar“ tą daro atlikdama smulkius pakeitimus filmuose ir tai nėra vien tik dubliažas.

Internetinėje svetainėje „Youtube“ pasirodė klipas, kuriame yra atskleidžiama, kuo skyrėsi filmų versijos sukurtos JAV ir tarptautinės rinkos žiūrovams. Dauguma pakeitimu yra gan logiški, pavyzdžiui, filmo „La troškinys“ (angl. „Ratatouille“) personažui Remiui vartant popieriaus lapus pastebimi rašybos skirtumai. Prancūzų auditorijai skirtame filme tekstas buvo parašytas prancūzų kalba. Panašiai pasielgta ir su knygos pavadinimu iš filmo „Aukštyn“ (angl. „Up“). Jos pavadinimas buvo užrašytas tos šalies kalba, kurioje tuo metu filmas buvo rodomas.

Retkarčiais filmai vien tik žodžių vertimais neapsiriboja. Kūrejai pakeičia tam tikrus užrašus filmuose į konkrečiai šaliai labiau priimtinus ir supantamus paveikslėlius. Dėl kultūrinių skirtumų filme yra pakeičiamas net maistas ir sporto šakos. Japoniškoje filmo „Išvirkščias pasaulis“ (angl. „Inside Out“) versijoje brokoliai buvo pakeisti paprikomis, kadangi ši daržovė yra labiau mėgstama Japonijoje. Panašiai pasielgta ir su žiūrima sporto šaka vieno iš personažų galvoje. Amerikiečiams skirtoje versijoje figuravo ledo ritulys, o tarptautinėje versijoje – futbolas.

Nors šie smulkūs patobulinimai ir nekeičia siužeto esmės, bet jie tikrai padaro istoriją patrauklesne skirtingų šalių žiūrovams. Naujausias „Pixar“ sukurtas animacinis filmas „Ratai 3“ (angl. „Cars 3“) kino teatruose pasirodys birželio 16 dieną. Tad, visi besiruošiantys žiūrėti šį filmą už JAV ribų, atkreipkite dėmesį į pakeitimus, kuriuos kino studija galbūt pritaikė Jūsų regionui.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles