Išleistas pirmasis filmo apie dailininką Vincentą van Goghą anonsas bei filmo plakatas

Filmas „At Eternity‘s Gate“ (liet. „Prie amžinybės vartų“) jau dabar viešai vadinamas vienu didžiausių šių metų „Oskarų“ pretendentų. Vakar mes gavome progą pamatyti, kaip atrodys pirmasis šio filmo plakatas, kuris atskleidžia, kaip ekrane bus vaizduojamas vienas liūdnai pagarsėjęs, tačiau visame pasaulyje žinomas dailininkas, o šiandien buvo išleistas ir pirmasis oficialus šio filmo anonsas.

Aktorius Willemas Dafoe šiame filme atliks pagrindinį vaidmenį. Jis Juliano Schnabelio filme įkūnys garsųjį menininką Vincentą van Goghą. Anonsas prasideda kunigo, kurį vaidina aktorius Madsas Mikkelsenas, klausimu van Goghui apie tai, kodėl jis tapo dailininku. „Nes aš negaliu daryti nieko kita ir patikėkite manimi, aš bandžiau,“ – anonso įžangoje į klausimą atsako menininkas. Filmas, pavadintas pagal vieną iš van Gogho paveikslų, kuriame vaizduojamas senas vyriškis įsikniaubęs į savo delnus, pasakoja apie paskutiniąsias šio menininko gyvenimo dienas ir du jo gyvenimo lūžius: paveikslus bei psichiatrinėje ligoninėje praleistą laiką.

„Oskarui“ nominuoto režisieriaus J. Schnabelio filmas „Prie amžinybės vartų“ – tai kelionė į pasaulį ir mintis žmogaus, kuris, nepaisant viso jį supusio skepticizmo, absurdo ir ligos, sukūrė vienus žinomiausių ir labiausiai vertinamų meno šedevrų pasaulyje. Tai nėra kokiu nors tyrimu paremta menininko biografija. Greičiau tai scenos, paremtos Vincento van Gogho laiškais, bendru sutarimu apie įvykius jo gyvenime, kurie pateikiami kaip faktai, gandai ir akimirkos, kurios buvo tiesiog išgalvotos.

Naujienų portale „Indiewire“ teigiama: „Willemas Dafoe yra įkvėptas van Gogho, J. Schnabelio impresionistiniame šedevre. Tai – ne paprastas biografinis filmas, tai – menininko portretas, kuris perkelia tave į van Gogho mintis“. Kito naujienų portalo „Variety“ kino kritikas Owenas Gleibermanas gyrė šį filmą, kai jis buvo pristatytas Venecijos kino festivalyje: „Filmas skleidžiantis šviesą – švytintys van Gogho piešiniai ir esybė – tarsi ji būtų buvusi it žaibas butelyje.“ Filme taip pat vaidina aktorius Oscaras Isaacas, įkūnijantis Vincento van Gogho draugą Paulą Gauguiną, kartu su Rupertu Friendu, vaidinančiu van Gogho brolį Teo. Filmas JAV  kino teatruose pasirodys lapkričio 16 d.

Pagyrų pagrindiniam dramos herojui W. Dafoe tikrai netrūksta. Aktorius pirmą kartą „Oskaro“ apdovanojimui buvo nominuotas 1987 m., už savo vaidmenį filme „Būrys“ (angl. „Platoon“). Panašu, kad juosta „Prie amžinybės vartų“ atneš jam ir ketvirtąją nominaciją, o galbūt ir statulėlę. Kviečiame susipažinti su pirmuoju filmu plakatu bei išleistu pirmuoju oficialiu filmo anonsu!

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles