69-ojoje Vokietijos kino apdovanojimų ceremonijoje, vykusioje penktadienį, gegužės 3 d. Berlyno Palais am Funkturm rūmuose, Auksinė Lolos statulėlė už geriausią filmą atiteko Andreaso Dresdeno režisuotai biografinei muzikinei dramai „Gundermannas“ (vok. „Gundermann“). Juosta, pasakojanti apie Rytų Vokietijos dainininką ir kompozitorių Gerhardą Gundermanną, dominavo daugelyje pagrindinių kategorijų ir atnešė apdovanojimus A. Dresdenui už geriausią režisūrą, Alexanderiui Scheerui – kaip geriausiam pagrindiniam aktoriui, o Lailai Stiler – už geriausią scenarijų. „Gudermannas“ taip pat apdovanotas už geriausius kostiumus ir geriausią scenografiją. Juosta pasakoja apie dainininko sunkumus dėl muzikos, jo ekskavatoriaus operatoriaus darbą ir jo santykius su Vokietijos Demokratinės Respublikos slaptąja policija.
Keturias statulėles pelnė Wolfgango Fischerio „Stiksas“ (vok. „Styx“). Be laimėtos Sidabrinės Lolos geriausio filmo kategorijoje, ši apie pabėgėlius pasakojanti drama triumfavo geriausios kinematografijos, geriausio garso ir geriausios pagrindinės aktorės (Susanne Wolff) kategorijose.
Bronzinė Lola atiteko Caroline‘os Link juostai „Berniukas turi būti gryname ore“ (vok. „Der Junge muss an die frische Luff“), kuri taip pat gavo ir žiūroviškiausio filmo prizą. Be to, už pažeidžiamos motinos vaidmenį šiame filme Luise Heyer pripažinta geriausia antrojo plano aktore. Savo ruožtu geriausio antraplanio aktoriaus titulas atiteko Alexanderiui Fehlingui už vaidmenį Philippo Leinemanno filme „Mėtymasis kaltinimais“ (angl. „Blame Game“).
Oskarui nominuotas Talai Derkio „Apie tėvus ir sūnus“ (angl. „Of Fathers and Sons“), pasakojantis apie aukšto rango „Al-Quaedos“ narį ir jo mažus sūnus, treniruojamus tapti kovotojais, pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu. Be to, pernai Sandanso festivalyje pristatyto filmo kūrėjai taip pat atsiėmė apdovanojimą už geriausią montažą.
Nepaisant to, kad buvo nominuotas penkiose kategorijose, šių metų Berlinalės hitas Fatiho Akino „Auksinė pirštinė“ (vok. „Der Goldene Handschuh“) turėjo tenkintis tik vienintele statulėle už geriausią grimą. Apdovanojimas už geriausią originalų garso takelį atiteko Oliverio Haffnerio filmui „Vakersdorfas“ (vok. „Wackersdorf“) muziką kūrusiai grupei „Hochzeitkapelle“.
Galiausiai, šiemetinis Garbės apdovanojimas skirtas Margarethei von Trotta‘i , tokių gerai žinomų filmų kaip „Prarasta Katarinos Blum garbė“ (vok. „Die verlorene der ehre Katharina Blum“, 1975 m.), „Rosa Luxemburg“ (1986 m.) ir „Hannah Arendt“ (2014 m.) režisierei. Savo ruožtu Christianas Beckeris namo grįžo su Berndo Eichingerio prizu, skiriamu Vokietijos prodiuseriams už viso gyvenimo pasiekimus.
Žemiau pateikiamas visas laureatų sąrašas:
Geriausias filmas (Auksinė Lola):
„Gundermannas“ (vok. „Gundermann“, rež. Andreas Dresden)
Sidabrinė Lola:
„Stiksas“ (vok. „Styx“, rež. Wolfgang Fischer)
Bronzinė Lola:
„Berniukas turi būti gryname ore“ (vok. „Der Junge muss an die frische Luff“, rež. Caroline Link)
Geriausia režisūra:
Andreas Dresden („Gundermannas“)
Geriausia pagrindinė aktorė:
Susanne Wolff („Stiksas“)
Geriausias pagrindinis aktorius:
Alexander Scheer („Gundermannas“)
Geriausia antrojo plano aktorė:
Luise Heyer („Berniukas turi būti gryname ore“)
Geriausias antrojo plano aktorius:
Alexander Fehling („Mėtymasis kaltinimais“ / angl. „Blame Game“)
Geriausias dokumentinis filmas:
„Apie tėvus ir sūnus“ (angl. „Of Fathers and Sons“, rež. Talai Derki)
Geriausias filmas vaikams:
„Roka – keiskite pasaulį“ (vok. „Rocca – Verädert die Welt“, rež. Katja Benrath)
Geriausias scenarijus:
„Gundermannas“
Geriausia kinematografija:
„Stiksas“
Geriausias montažas:
„Apie tėvus ir sūnus“
Geriausia scenografija:
„Gundermannas“
Geriausi kostiumai:
„Gundermannas“
Geriausias grimas:
„Auksinė pirštinė“ (vok. „Der Goldene Handschuh“)
Geriausias originalus garso takelis:
„Vakersdorfas“ (vok. „Wackersdorf“)
Geriausias garsas:
„Stiksas“
Prizas žiūroviškiausiam filmui:
„Berniukas turi būti gryname ore“
Garbės apdovanojimas:
Margarette von Trotta
Berndo Eichingerio apdovanojimas:
Christian Becker