Į kinus atkeliauja pasaulio kritikų liaupsinamas „Mumbajaus viešbutis“

Prieš kiek daugiau nei 10 metų Indijos finansų sostine laikytą Mumbajų sudrebino netikėtas ir kelių šimtų aukų pareikalavęs teroristinis aktas. Bene didžiausiu Indijos košmaru virtęs įvykis po dešimtmečio buvo perkeltas į didžiuosius ekranus su ypatingai gerais ir apdovanotais aktoriais, o pasaulio kino kritikai negaili liaupsių už juostos tikroviškumą ir kuriamą įtampą.

„Filme „Mumbajaus viešbutis“ nesutinkame tradicinio heroizmo apraiškų, nė vienas veikėjas nestoja prieš teroristų kulkas. Galiausiai, policijos pareigūnai vaizduojami taip, kaip buvo iš tikro – negalintys pasipriešinti ginkluotiems užpuolikams ir nerangūs“, – rašo portalo „Variety“ apžvalgininkas Peter Debruge.

Už filmo autentiką ir balansavimą tarp kuriamų vaizdų ir dokumentinių kadrų filmą giria ir „Rolling Stone“ žurnalo kritikas Peter Travers. „Tai tikrai nelengvas tikrovės ir kūrybos mišinys. Tai savotiška pramoga, parodanti tragiškus 2008-ųjų įvykius. Režisierius Anthony Maras puikiai perteikia užpuolikus, nepaversdamas jų žiauriomis karikatūromis, o labiau parodydamas juos it ekstremistus praplautomis smegenimis, marionetes“.

 Patys filmo aktoriai – Oskarui nominuotas Dev Patel ir Auksiniam gaubliui nominuotas Armie Hammer – duodami įvairius interviu minėjo, jog jiems reikėjo išanalizuoti daugybę valandų tikros medžiagos, pradedant policijos apklausomis, baigiant įvairiausiais žinių pranešimais, o prie to prisidėjo ir anksčiau dokumentinius filmus kūręs režisierius. Būtent už kruopštumą, detalumą ir nuoseklumą filmo kūrybinę grupę gyrė ir „Los Angeles Times“ apžvalgininkas Kenneth Turan.

„Ką „Mumbajaus viešbutis“ padaro labai gerai, kartais net ypatingai stipriai, tai perteikia visą siaubą ir pasimetimą, kai atsiduri būtent tokioje pavojingoje situacijoje. Aktoriai imituotose sąlygose praleisdavo po 12-15 valandų ir tai ypatingai stipriai jautėsi perteikiamose emocijose. Tai ypatingai sunki ir nerimą kelianti drama, priversianti visus pajusti tuos išgyvenimus“, – savo apžvalgoje rašė autorius.

Savo įspūdžiais iš filmo taip pat dalijosi ir „The Washington Post“ kino kritikas Michael O‘Sullivan, kuriam filmas sukėlė daug emocijų. „Pavadinti filmą sukrečiančiu būtų per švelnu. Tikrai nelengva stebėti kaip teroristai juda iš vienos vietos į kitą, iš kambario į kambarį, o žmonės jų kelyje krinta it musės. Kuriama beprotiška įtampa galėjo pakreipti filmą į visai kitą pusę, kai nugali baltaodis gerietis. Tačiau čia taip nėra. Filmo kūrėjams svarbiausia ne tai, kas pradėjo ataką, o kas ją sustabdė. Arba, kas liko gyvas, kad ją sustabdytų“, – savo apžvalgoje dėstė kino kritikas.

„Mumbajaus viešbutis“ pasauliniuose vertinimo portaluose išlaiko aukštą poziciją. Puslapyje „Rotten Tomatoes“ kritikų vertinimas yra 75%, o žiūrovai filmą vertina dar geriau – 83%. Tuo tarpu tarptautinėje filmų duomenų bazėje „IMDb.com“ žiūrovai filmą vertina 7,8 iš 10 balų.

Tikrais įvykiais paremtoje išgyvenimo dramoje pagrindinius vaidmenis atlieka Dev Patel, Armie Hammer, Jason Isaacs, Nazanin Boniadi ir kt. Lietuvos kino teatrus „Mumbajaus viešbutis“ pasieks nuo gegužės 10 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles