Indijoje prieš kino seansą reikės giedoti himną

Indijoje prieš kino seansą reikės giedoti himną

Indijos Aukščiausiasis teismas nutarė, kad prieš kiekvieną kino seansą žiūrovai turės sugiedoti nacionalinį Indijos himną – Jana Gana Mana. Kol vieni džiaugiasi proga puoselėti meilę tėvynei, kiti tokį teismo nutarimą vadina absurdišku, praneša „The Hollywood Reporter“.

Nutarimas turėtų būti pradėtas vykdyti per 10 dienų. Kiekvienas šalies kino teatras prieš bet kokio filmo rodymą privalės paleisti himno melodiją.

„Kai skamba nacionalinis himnas, kiekvieno pareiga yra parodyti pagarbą“, – rašoma teismo išplatintame pranešime. Jame taip pat rašoma, kad tokiu nutarimu siekiama įskiepyti patriotizmo jausmą.

Teismo nutartis tapo pagrindine naujiena Indijoje ir sulaukė daugybės reakcijų socialinėse medijose. Nuomonę apie naują tvarką pareiškė ir režisierius Shekharas Kapuras, žinomas tokiais filmais kaip „Elžbieta“ (angl. „Elizabeth“) ir „Elžbieta: Aukso amžius“ („Elizabeth: The Golden Age“), savo „Twitter“ paskyroje pasidalino tokia žinute: „Tikiuosi, kad Aukščiausiasis teismas nutars, jog himną privalomą giedoti ir prieš kiekvieną posėdį Indijos parlamente. Jis savo dramatiškumu dažnai primena filmą“.

Rašytojas Chetanas Bhaga sprendimą pavadino absurdišku ir ironiškai klausė, kodėl neįvedus tvarkos, kai himnas giedamas prieš kiekvieną televizijos laidą, spektaklio rodymą, ar prieš užsiimant seksu.

Tačiau toks nutarimas sulaukė ir palaikymo. Aktorė Nimrat Kaur teigė, kad naujoji tvarka yra labai gera ir bus ypatingai naudinga vaikams.

Šis Aukščiausiojo Indijos teismo sprendimas nėra iš piršto laužtas ar kažkokia naujiena šalyje. Nutarimas, kuriuo buvo būtina kino teatruose giedoti himną, pirmą kartą patvirtintas dar 1962 metais, kai Indija kariavo su Kinija. Vėliau šis nutarimas buvo panaikintas, tačiau kelios Indijos valstijos vis dar laikėsi šios tradicijos. Nuo šių metų tokia tvarka bus privaloma visoje šalyje.

Vis dėlto, dar nėra nustatyta, kada himnas turi būti giedamas – prieš filmų anonsus ir reklamas, ar po jų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles