„The Hollywood Reporter“ praneša, kad britų aktorius Idris Elba ruošiasi vaidinti naujoje Victoro Hugo klasikinio romano „Paryžiaus katedra“ ekranizacijoje, kurią pats ir režisuos. Šioje „Netflix“ kuriamoje versijoje I. Elba įkūnys kuprių Kvazimodą. Be to, I. Elba ne tik vaidins, režisuos, bet ir prodiusuos šį projektą. Bet dar ir to negana – I. Elba, kuris laisvalaikiu (jei tik tokio turi) dar kartais būna ir didžėjus, kurs filmo muziką, kuri apibūdinama kaip „muzikinis ir garsinis eksperimentas“. Būsimo filmo scenarijus patikėtas Michaelui Mitnickui, kuris ekranui pritaikė Loisos Lowry distopiją „Siuntėjas“ (angl. „The Giver“, 2014 m.).

„The Hollywood reporter“ taip pat praneša, kad I. Elba be šio naujo filmo prodiusuos dar vieną „Netflix“ projektą – komišką serialą „Turn Up Charlie“, kuriame jis pats ir vaidins.

O grįžtant prie V.Hugo „Paryžiaus katedros“ – tai tikrai ne pirmas kartas, kai ši 1831 m. išleista literatūros klasika perkeliama į didžiuosius ekranus. Pirmą kartą Kvazimodo ir Esmeraldos istoriją 1905 m. trumpametražiame filme parodė prancūzė Alice Guy, 1911 m. šį romaną ekranizavo Albertas Capellani, 1917 m. – J. Gordonas Edwardsas, 1922 m. –  Edwinas J. Collinsas, 1923 m. – Wallace‘as Worsley‘is; vėliau, 1939 m. – Williamas Dieterle, 1956 m.  – Jeanas Delannoy‘us, o po metų – 1957 m. pasirodė japoniška versija, kurią režisavo Torajirô Saitô. Vėliau (neskaitant smulkesnių televizijos projektų) po ilgesnės pauzės prie šio kūrinio grįžo Peteris Medakas (1997 m.), o Patrickas Timsitas 1999 m. sukūrė parodiją „Kvazimodas iš Paryžiaus“ (pranc. „Quasimodo d‘El Paris“). Visgi, ko gero, pati populiariausia yra animacinė „Disney“ studijos versija „Paryžiaus katedros kuprius“ (angl. „The Hunchback of Notre Dame“), pasirodžiusi 1996 m. – nepaisant to, kad su originalia istorija ši saldi, vaikams pritaikyta pasaka turi mažai ką bendro.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles