Davidas Lynchas nori režisuoti animacinį filmą

Davidas Lynchas nori režisuoti animacinį filmą

Ar praėjus beveik 20 metų nuo paskutinio ilgametražio „Vidaus imperija“ (angl. „Inland Empire“, 2006 m.) režisierius Davidas Lynchas dar grįš į kino ekranus? 78-erių metų amerikiečių sinestas dar tikrai nesiruošia eiti į pensiją ir nepraranda vilčių režisuoti animacinį filmą „Snootworld“.

Duodamas interviu amerikiečių leidiniui „Deadline“, D. Lynchas atskleidė, kad „Snootworld“, kurio scenarijus parašytas prieš dvidešimt metų, neseniai buvo atmestas „Netflix“. Tačiau D. Lynchas vis tiek nori kurti filmą pagal šį scenarijų, kurį parašė kartu su Carolone Thompson, prisidėjusiai prie Timo Burtono filmų „Mirusi nuotaka“ (angl. „Corpse Bride“, 2005 m.) ir „Edvardas Žirkliarankis“ (angl. „Edward Scissorhands“, 1990 m.) scenarijų.

„Nežinau, kada pradėjau galvoti apie šį filmą, bet pradėjau jį piešti, o paskui pasakojimas pradėjo plėtotis. Susitikom su Caroline ir dirbom prie scenarijaus. Dar visai neseniai tikėjau, kad kas nors bus suinteresuotas palaikyti šį projektą. Praeitą mėnesį pristačiau jį „Netflix“, tačiau jie jį atmetė“, pasakojo D. Lynchas.

C. Thompson apibūdino siužetą kaip „trenktą“: „Man užima kvapą, koks pašėlęs jis yra. Snūtai yra maži padarėliai, kurie, sulaukę aštuonerių metų, patiria ritualinį perėjimą – tuo metu jie dar labiau sumažėja ir yra metams išsiunčiami iš namų, kad būtų apsaugoti. Pasaulį ištinka chaosas, kai Snūtų istorijos didvyris pasimeta kilime ir jo šeima nebegali jo rasti, o jis pats įžengia į patrakusį, stebuklingą pasaulį“.

Režisierius pripažino, kad jo „Snootworld“ yra „senamadiškesnis“ nei dauguma modernių animacinių filmų, kas apsunkina jo pardavimą kino studijoms. Jis tikėjosi perleisti šį projektą savo dukrai Jennifer, tačiau ši yra per daug užsiėmusi, tad galiausiai D. Lynchas padarė išvadą, kad „būtų geriausia, jei jį režisuočiau aš arba kas nors kitas“.

D. Lynchas pridėjo, kad „Snootworld“ yra tam tikra senamadiška istorija, dabartinė animacija yra labiau apie paviršutiniškus juokelius. Senamadiškos pasakos dabar laikomos blogo skonio ženklu: akivaizdu, kad žmonės nebenori tokių matyti. Dabar viskas kitaip ir yra paprasčiau pasakyti „ne“, nei „taip“. Man patinka ši istorija. Ji galėtų patikti tiek vaikams, tiek suaugusiems…“

Reziumuodamas D. Lynchas prisipažino: „Ankčiau man niekada nekilo noras kurti grynai animacinio filmo, bet su dabartiniais komiuteriais įmanoma padaryti tikrai įspūdingų dalykų“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles