Į kinus atkeliavusį „Diunkerką“ stebėjo pilna salė karių

Į kinus atkeliavusį „Diunkerką“ stebėjo pilna salė karių

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje esantis kino teatras „Multikino“ ir vėl tapo saugiausia vieta mėgautis kinu. Jau penktą kartą tradiciškai organizuota karinio filmo išankstinė kino peržiūra subūrė gausų būrį karių ir paprastų kino mėgėjų. Liepos 20-osios vakarą vykusio seanso metu svečiai ir kino teatro lankytojai galėjo įvertinti naujausią kino genijumi laikomo Christopherio Nolano darbą „Diunkerkas“.

Portalo „Buvau kine“ ir „Multikino“ organizuotame renginyje susirinko beveik pilna salė žiūrovų. Prieš seansą, visi norintieji buvo kviečiame apžiūrėti Lietuvos kariuomenės pristatomą ginkluotės ir ekipuotės parodą. Užsidėti šalmus, pasimatuoti liemenes ar rankose pajusti tikrą ginklą norėjo ne tik mažieji, bet ir suaugusieji. Na, o po tikrų potyrių visi buvo pakviesti stebėti juostą, kurią jau dabar kino kritikai vadina bene geriausiu dešimtmečio karo filmu.

„Mums yra tikra garbė pasikviesti Lietuvos karius į filmo peržiūrą. Jie sukuria visai kitą atmosferą, nes tik jie geriausiai supranta ekrane matomus vaizdus. Be to, juk ne kasdien galima sėdėti greta uniformuotų žmonių. Džiugu, jog tokie renginiai traukia ir paprastus kino žiūrovus net šiltą vasaros vakarą. Mums svarbu kurti tai, kas teikia žmonėms džiaugsmo, tad tokių renginių ateityje, tikėkimės, bus dar ne vienas“, – teigia „Buvau kine“ direktorius Vainius Eiva.

Po specialiosios „Diunkerko“ premjeros visi žiūrovai nesiliovė dalytis įspūdžiais. „Tikrai nesitikėjau, kad bus toks filmas. Esu pratęs prie sprogimų, daug riksmų, o čia buvo visiškai kitaip. Labai gerai“, – pasakojo vienas renginyje dalyvavęs karys. Be žado ir daug įspūdžių buvo likę ir užsienio svečiai, taip pat dalyvavę peržiūroje. Lietuvos gynybos blogeris Aleksandras Matonis savo paskyroje Facebook teigė, kad „tai vienas geriausių ir emociškai stipriausių filmų apie karą. Žiūrėdamas negalėjau atsikratyti įspūdžio, kad drauge žiūriu ir jo „Interstellar“ su visomis jo reliatyvumo teorijos ir išlenkto laiko vizualizacijomis.“

„Diunkerkas“ Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti nuo liepos 21 dienos.

Nuotr. – Ieva Budzeikaitė

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles