Kodėl didžiausi kino piktadariai yra pliki, o didvyriai dažniausiai puikuojasi vešliomis šukuosenomis? Pradedant Hario Poterio priešininku Voldemortu, su Betmenu kovojančiu Leksu Lutoriu, išdaviku Saiferiu (angl. Cypher) iš „Matricos“ („angl. „The Matrix“), baigiant „Fredžiu Kriugeriu iš „Košmaro guobų gatvėje“ (angl. „A Nightmare on Elm Street“) ir Džonu Do iš trilerio „Septyni“ (angl. „Seven“), kyla klausimas, kodėl didžiausi kino pasaulio piktadariai yra pliki? Stereotipas? Nuolatinis išpuolis prieš plikius? Aiški ir paprasta diskriminacija?

Tokius klausimus, pažiūrėjęs filmą „Skruzdėliukas“ (angl. „Ant-Man“) iškėlė internautas DarkAntics, pats ant galvos neturintis nei vieno plauko. Populiariame filme Paulas Ruddas, atlikęs herojaus Skruzdėliuko – Skoto Lango vaidmenį, yra su plaukais, jo mokytoją daktarą Henką Pymą vaidinantis Michaelis Douglasas – taip pat, tačiau antagonistą Dareną Krosą įkūnijęs Corey Stollas yra plikas kaip kulnas.

Priekabių ieškojimas? Gali būti, tačiau kai kurios DarkAntics‘o pastabos, ypač apie Hario Poterio personažus, yra gana taiklios: „Kai kurie veikėjai yra tokie plaukuoti ir barzdoti, kad jų gaurai kartais net netelpa į kadrą!“, savo video įraše Dumbldoro ir Hagrido nuotraukas komentuoja DarkAntics‘as. „O Voldemortas? Jis gi visiškai plikas! Tas pats su Nicolas’u Cage’u filme „Kalinių lėktuvas“ (angl. „Con Air“) – niekur kitur jis nebuvo toks apžėlęs, kai tuo tarpu šio filmo antagonistas, įvardijamas kaip vienas žiauriausių visų laikų piktadarių Sirusas „Virusas“ Grisomas (angl. Cyrus „The Virus“ Grissom), kurį vaidina Johnas Malkovichius, yra plikutėlis“. Ką ir bekalbėti apie Tomą Hardy‘į, kuris kaip plikagalvis blogiukas pasirodo „Žvaigždžių kelyje“ (angl. „Star Trek“) ir „Tamsos riterio sugrįžime“ (angl. „Dark Knight Rises“), tačiau ne naujausiame veiksmo filme „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“), kur jis yra apsuptas visiškų imbecilų „karo berniukų“ švariai nuskustomis galvomis. Ši tendencija kartojasi netgi animaciniuose filmuose ir komedijose – pavyzdžiui, Gru iš „Bjauriojo aš“ (angl. „Despicable Me“) serijos įvardijamas kaip didžiausias piktadarys žmonijos istorijoje.

Kiek ši teorija yra tikra, internautas palieka nuspręsti patiems žiūrovams, nepamiršdamas video pabaigoje pridėti: „Kad man nė žodžio apie Viną Dieselį!“

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles