„Disney“ spjovė į kino kritikus ir tradicines lenktynes dėl apdovanojimų

„Disney“ spjovė į kino kritikus ir tradicines lenktynes dėl apdovanojimų

Dabar galima dar kartą įsitikinti, kad būsimasis kino studijos „Disney“ hitas jaučiasi vienvaldžiu šių metų herojumi. Ir priežastis paprasta. Jei visi kiti gruodį (ir anksčiau) pasirodantys filmai tiesiog neriasi iš kailio, kad tik patektų į vadinamąsias „lenktynes“ dėl apdovanojimų, „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“) tiesiog ignoruoja šią galimybę ir toliau lieka paslaptingu projektu, praneša portalas „The Wrap“.

Beveik visi metų pabaigoje pasirodantys filmai stengiasi parodyti meilę kritikams, kad šie parodytų meilę filmams. Taigi, „Disney“ manymu, nė vienas kino kritikas neturi reikalo anksčiau laiko pamatyti šį filmą, kad gautų teigiamų atsiliepimą. Pagal veiksmus galima spręsti, jog studijos idėja yra išlaikyti dar didesnį paslaptingumą, karts nuo karto išmetant kokią nors menką, tačiau visų iki išprotėjimo laukiamą žinią. Galima būti tikriems, kad iki, geriausiu atveju, gruodžio vidurio, niekas šio filmo nepamatys anksčiau. Net ir kritikai.

Apdovanojimų lenktynės oficialiai prasideda, kai Nacionalinė apžvalgininkų taryba paskelbia savo kandidatus tapti geriausiais metų filmais. Kol kas sunku pasakyti, kas bus šios tarybos numylėtiniai, tačiau aišku, kas į apdovanojimą nepretenduos – tai „Žvaigždžių karai: galia nubunda“. „Disney“ nusprendė nerodyti šio filmo iš anksto nei šiai grupei kritikų, nei kitai. Vadinasi filmas aplenks ir Niujorko Filmų kritikų ratą, Los Andželo filmų kritikų asociaciją ir Kino aktorių gildiją.

Tokia taktika iš esmės yra protinga. Kritikai vis tiek pažiūrės tą filmą (anksčiau ar vėliau), tačiau išankstinis rodymas smarkiai padidina filmo nutekinimo riziką. Ypatingai dėl to, kad yra išpūstas tokio dydžio burbulas, jog net ir pačios siaubingiausios kokybės filmas būtų peržiūrėtas ne vieną milijoną kartų per pirmąją parą internete.

Neaišku, ar „Disney“ laikysis tokios pat strategijos ir su kitu „Žvaigždžių karų“ filmu – „Žvaigždžių karai: Vienišius“ (angl. „Star Wars: Rogue One“), kuris pasirodys kitų metų gruodį. Gali būti, kad savo darbą užspaudęs kamputyje laiko režisierius J.J. Abramsas, kuris jau iš seniau yra pagarsėjęs dėl savo filmų slapstymo ir labai mažo informacinio lauko.

„Žvaigždžių karai: galia nubunda“ į kinus atkeliauja gruodžio 18 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles