HBO televizijos serialas apie Černobylio katastrofą bus filmuojamas Lietuvoje

HBO televizijos serialas apie Černobylio katastrofą bus filmuojamas Lietuvoje

Brangiais ir ambicingais serialais garsėjanti HBO televizija trečiadienį paskelbė, kad kitąmet pradės kurti mini serialą „Černobylis“ (angl. „Chernobyl“), kuriame bus pasakojama apie garsiąją 1986 metais įvykusią atominės elektrinės katastrofa.

Pasak „Deadline“, serialas artėjantį pavasarį bus filmuojamas Lietuvoje.

Craigo Mazino parašytame ir Johano Rencko režisuojamame penkių dalių seriale pagrindinį vaidmenį atliks „Reklamos vilkuose“ (angl. „Mad Men“) išgarsėjęs Jaredas Harrisas. „Emmy“ nominaciją turintis aktorius įkūnys Valerijų Legasovą, kuriam buvo patikėta tirti katastrofos aplinkybes.

Apie serialo siužetą yra žinoma nedaug. Pasak HBO (serialą kursiančių kartu su britų „Sky“ televizija) atstovų, scenarijuje didžiausias dėmesys yra skiriamas tragiškiems avarijos padariniams: iškart žuvo kelios dešimtys žmonių, o daugiau nei 100 tūkst. buvo priversti evakuotis iš aplinkinių teritorijų. Žadama, kad seriale bus nagrinėjamos ir tragiškos pasekmės, ir herojiški žmonių poelgiai, užkirtę kelią dar didesnio masto katastrofai.

HBO televizija šiuo metu kuria tokius serialus kaip „Sostų karai“ ar „Vakarų pasaulis“ (angl. „Westworld“), o anksčiau pasižymėjo tokiais projektais kaip „Sopranai“, „Tikras detektyvas“ ar „Sausas įstatymas“ (angl. „Boardwalk Empire“). Tarp garsiausių HBO mini serialų – Antrąjį pasaulinį karą ekranizavę „Desantininkų būrys“ (angl. „Band of Brothers“) ir „Jūrų pėstininkai“ (angl. „The Pacific“) bei pernai daugybės liaupsių sulaukęs trileris „Kartą naktį“ (angl. „The Night Of“), todėl Lietuvoje filmuojamas projektas prisijungs prie išties prestižinės kompanijos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles