HBO kurs televizijos filmą pagal Ray‘aus Bradburry‘io klasiką „451 Farenheito“

HBO kurs televizijos filmą pagal Ray‘aus Bradburry‘io klasiką „451 Farenheito“

Gal kiek paradoksalu, tačiau jau dabar klasikine tapusi 1953 m. išleista garsaus amerikiečių rašytojo Ray‘aus Bradburry‘io antiutopija „451 Farenheito“ (angl. „Fahrenheit 451“) tuo pačiu metu ir pralenkė savo laiką, ir neįtikėtinai gerai atspindėjo tuometinę atmosferą. Nors knygos tiesiogine prasme kol kas nėra deginamos gatvėse, tačiau nuo 1982 m. kaip atsakas į JAV mokyklose, knygynuose ir bibliotekose taikomus knygų draudimus kasmet vyksta „Uždraustų knygų savaitė“ (angl. „Banned Books Week“). Kuo toliau, tuo dažniau šie draudimai yra grindžiami politiniais motyvais, todėl R. Bradburry‘io „451 Farenheito“ iki šiol nepraranda savo aktualumo. Tad gal ir nieko keisto, kad ši knyga tuoj sulauks dar vieno perkėlimo į ekranus.

JAV televizijos tinklas HBO pasirinko Raminą Bahranį, sukūrusį filmus „99 namai“ (angl. „99 Homes“, 2014 m.) ir „Bet kokia kaina“ (angl. „At Any Price“, 2012 m.) rašyti būsimo televizijos filmo scenarijų, prodiusuoti bei režisuoti šią juostą. Kaip jau minėta, tai nebus pirmoji šios įsimintinos knygos, pasakojančios apie gaisrininką Gajų Montegą, kurio darbas – ne gesinti gaisrus, o deginti nelegaliai laikomas knygas, stojantį į akistatą su savo sąžine, ekranizacija. Dar 1966 m. prancūzų režisierius Francois Truffaut pristatė savo „451 Farenheito“ versiją. Taip pat neturėtų stebinti ir tai, kad kai kurios esminės šios knygos, parašytos vos per 9 dienas, idėjos buvo panaudotos ir kitoje antiutopijoje – amerikiečio Kurto Wimmerio režisuotoje juostoje „Ekvilibriumas. Pusiausvyra“ (angl. „Equilibrium“).

„451 Farenheito“, pasakoja apie gaisrininką Gajų Montegą. Jo pasaulyje, kuriame dominuoja televizija, o literatūra atsidūrė ant išnykimo ribos, kadangi knygos yra uždraustos, gaisrininkai dažniau sukelia gaisrus, nei juos gesina. Montego užduotis – sunaikinti nelegaliai laikomas knygas. Kartais – kartu su žmonėmis, kurie tas knygas slepia savo namuose. Montegas niekada nekėlė klausimo dėl knygų naikinimo ir savo vaidmens šiame procese. Kiekvieną vakarą jis grįždavo į savo nuobodžius namus, kuriuose jo žmona Mildred leidžia savo dienas su savo televizine „šeima“. Tačiau vieną kartą jis sutinka ekscentrišką jauną kaimynę Klarisę, kuri jam papasakoja apie žmones, anksčiau gyvenusius be baimės ir žmones, kurie dabarties pasaulį mato per idėjų, rastų knygose, prizmę, o ne per beprotišką televizijos tarškesį. Vėliau Montegas ir pats pradeda kelti klausimus ir abejoti viskuo, ką iki šiol žinojo – tai pasuka jo gyvenimą visai netikėta linkme…

Kol kas oficialia dar neskalbiama, kad „451 Farenheito“ iš tikrųjų bus naujas R. Bahrani projektas, tačiau šiuo metu neatrodo, kad jis būtų užimtas kuo nors kitu. Tačiau žinant, kad R. Bahrani sugeba aštriu žvilgsniu peržvelgti žmogiškąją elgseną, jo pasirinkimas šiam projektui turėtų duoti įspūdingų rezultatų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles