„HBO“ išleido pirmąjį mini serialo „Černobylis“ anonsą

Televizijos tinklas „HBO“ atlieka dramatišką, tačiau labai nuodugnų Černobylio nelaimės tyrimą pirmajame mini serialo „Černobylis“ (angl. „Chernobyl“) anonse. Vienas populiariausių kabelinės televizijos tinklų nėra naujokas į ekranus atnešdamas dramatiškus ir realiai išgyventus įvykius, tik dažniausiai ankstesni tokio tipo „HBO“ projektai būdavo mažesnės apimties, kaip, pavyzdžiui, du filmai su aktoriumi Alu Pacino („Paterno“ ir „Phil Spector“) arba vienas naujesnių – „Brexit“, kuriame vaidina praplikusį peruką dėvintis Benedictas Cumberbatchas, įkūnijantis žmogų, kuris iš esmės pardavė rinkėjų balsus, už pasitraukimą iš Europos Sąjungos. Yra ir kur kas daugiau panašių šio tinklo projektų, tačiau bent jau kol kas visi jie nublanksta prieš naująjį „Černobylį“.

Penkių dalių mini serialas surinko įspūdingą aktorių komandą. Seriale išvysime aktorius Jaredą Harrisą, Stellaną Skarsgårdą, Emily Watson,  Paulą Ritterį, Jessie Buckley, Adrianą Rawlinsą ir Barry‘į Keoghaną. „Černobylio“ mini serialas taip pat yra ir neoficialus trijų aktorių iš režisieriaus Larso von Triero 1996 m. filmo „Prieš bangas“ (angl. „Breaking the Waves“) susitikimas. Paties serialo anonsas tikrai efektingas, turint omenyje tai, kaip parodomi įvykiai iš dviejų pusių – tų žmonių akimis, kurie patys išgyveno visą radioaktyvią Černobylio katastrofą ir tų biurokratų, kurie dar ilgai slapstė tai, kas įvyko. Tai šiurpinantis žvilgsnis į siaubingą nelaimę, kuriai svorio prideda ir puiki aktorių J. Harriso ir S. Skarsgårdo vaidyba. Trumpame serialo aprašyme skelbiama: „1986 m., balandžio 26 d. Černobylio atominė elektrinė, esanti Sovietų sąjungoje, Ukrainoje, patyrė didžiulį sprogimą, dėl kurio į aplinką pasklido radioaktyviosios medžiagos, kurios siekė Baltarusiją, Rusiją ir Ukrainą, taip pat Skandinavijos ir Vakarų Europos šalis. „Černobylis“ vaizduoja 1986 m. įvykį, kuris yra laikomas viena iš blogiausių žmogaus sukeltų katastrofų žmonijos istorijoje ir auką, padarytą siekiant išgelbėti Europą nuo neįsivaizduojamos nelaimės. „Černobylio“ premjera – gegužės 6 d. per „HBO“.

Tiems, kurie jau gyveno tuo laikotarpiu, kada įvyko ši nelaimė ir prisimena šiuos įvykius arba prisimena dar neseniai, 2011 m. įvykusią avariją Fukušimos pirmojoje atominėje elektrinėje ir po jos sekusį žemės drebėjimą ir cunamį, serialo „Černobylis“ anonsas gali sukelti skaudžias emocijas. Tačiau panašu, kad šis mini serialas žiūrovų namus pasieks kartu su taip pat nerimą keliančiu 1979 m. filmu „Kinijos sindromas“ (angl. „The China Syndrome“). Serialo „Černobylis“ anonsą galite pamatyti čia:

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Aleksandras / 2019 kovo 31

    Pamiršote paminėti kad filmavimai vyko ir Lietuvoje (Vilniuje,Kaune ir jų apskrityse) 🙂

  2. Paulius / 2019 gegužės 4

    Ne mini serialas, o miniserialas.