Hayao Miyazaki kurs animacinį trumpametražį filmą 3D formatu

Hayao Miyazaki kurs animacinį trumpametražį filmą 3D formatu

Praėjus pusantrų metų po paskutinio darbo „Kyla vėjas“ pasirodymo, japonų sineastas Hayao Miyazaki ruošiasi kurti naują animacijos projektą.

H. Miyazaki ne kartą jau buvo skelbęs apie savo išėjimą į pensiją: iš pradžių po „Princesės Mononoke“ (jap. „Mononoke – hime“, 1997 m.), paskui – po Oskaru apdovanoto „Stebuklingi Šihiros nuotykiai dvasių pasaulyje“ (jap. „Sen to Chihiro no Kamikakushi“, 2001 m.)… Galiausiai atrodė, kad didysis anime meistras tikrai nutraukė aktyvią kūrybinę veiklą po Oskaro nominaciją pelniusios animacinės juostos„Kyla vėjas“ (jap. „Kaze tachinu“), kadangi 2013 m. rugsėjį, pristatydamas šį savo darbą Venecijoje, jis patvirtino, kad tai – paskutinis jo animacinis filmas. Tad nuo pat premjeros 2014 m. sausį šis poetiškas šedevras buvo pristatomas kaip paskutinis H. Myazaki režisuotas darbas, tuo labiau, kad jame pasakojama istorija labai gražiai dera su „ilgametražio atsisveikinimo“ idėja.

Taigi, buvo manoma, kad šįkart H. Miyazaki tikrai išėjo į pensiją, tačiau neseniai jo sūnus, taip pat animatorius Goro Miyazaki pranešė, kad jo tėvas ėmėsi naujo animacijos projekto. Tik šįkart tai nebus ilgametražis filmas, kaip įprastai. H. Miyazaki kurs trumpametražį filmą, dar nežinomu pavadinimu, kuris bus rodomas jo „Ghibli“ muziejuje. Kai kurie fanai mano, kad tai galėtų būti „Vikšrelis Boro“ (angl. „Boro the Caterpillar“) – projektas, kurio H. Miyazaki buvo ėmęsis dešimtajame dešimtmetyje, tačiau vėliau turėjo rinktis tarp jo ir „Princesės Mononoke“, ir, nusprendęs antrojo naudai, prie „Vikšrelio Boro“ taip ir nebegrįžo.

Be to, tai nebus pieštinės animacijos darbas – H. Miyazaki pirmą kartą per savo ilgą kūrybinę karjerą filmą kurs pasitelkdamas tik kompiuterinę grafiką. Maždaug 10 minučių trukmės 3D filmas turėtų būti baigtas per trejus metus.

„Manau, kad dirbsiu iki mirties. Daugiau nebekursiu ilgametražių filmų, tačiau negaliu visiškai nustoti kurti animacijos“, kalbėjo H. Miyazaki pernai apdovanotas Oskaru už viso gyvenimo nuopelnus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles