Gruodį pasirodys dokumentinis filmas apie Michaelį Schumacherį

Gruodį pasirodys dokumentinis filmas apie Michaelį Schumacherį

Dokumentinis filmas apie septyniskart „Formulės-1“ pasaulio čempioną vokiečių lenktynininką Michaelį Schumacherį, prieš daugiau nei penkerius metus patyrusį sunkų sužalojimą slidinėjimo trasoje, kino ekranus pasieks šių metų gruodį. Juostoje bus panaudota iki šiol niekur neskelbta archyvinė medžiaga ir lenktynininko šeimos liudijimai.

Šį dokumentinį filmą, pavadintą paprastai – tiesiog „Schumacheris“ (vok. „Schumacher“), režisuoja vokiečių sineastai Michaelis Wechas ir Hannsas-Bruno Kammertönsas. Kaip sekmadienį išplatintame elektroniniame laiške nurodo M. Schumacherio ilgametė atstovė spaudai Sabine Kehm, filmo kūrėjai dirbo turėdami visišką legendinio piloto artimųjų palaikymą. Anot S. Kehm, „įspūdinga M. Schumacherio karjera nusipelno iškilmingo paminėjimo“. Kalbėdama apie filmo režisierius S. Kehm pridėjo: „Esame laimingi, kad šis filmas pateks į tokių ambicingų ir jautrių profesionalų rankas“.

„Esame sujaudinti Michaelio Schumacherio šeimos ir administracijos patikimo bendradarbiavimo. Be jų paramos šis filmas būtų neįmanomas. Atėjo metas filmui. Tačiau savaime suprantama, mes labai gerai suvokiame mums tenkančią atsakomybę“, kalbėjo būsimo filmo prodiuseriai Benjaminas Seikelis ir Vanessa Nöcker.

Vokiečių kalba kuriamame filme pasisako Michaelio tėvas Rolfas, žmona Corinna, vaikai Gina ir Mickas, dabar einantis savo žymiojo tėčio pėdomis ir lenktyniaujantis „Fromulėje-2“, bei buvę komandos draugai ir varžovai. Jų pasakojimai sukuria Michaelio – ambicingo vaiko, beatodairiško „Formulės-1“ lenktynininko, visiškai žemiško mechaniko ir šeimos žmogaus – portretą.

1969 m. sausio 3 d. Vokietijos Hiurto mieste gimęs M. Schumacheris yra tituluočiausias visų laikų „Formulės-1“ pilotas, per savo karjerą iškovojęs 91 pergalę. Galutinai iš profesionalaus sporto pasitraukė 2012 m. O 2013 m. gruodžio 29 d. slidinėdamas Prancūzijos kurorte Meribele patyrė sunkią galvos traumą, kuri smarkiai neigiamai paveikė jo sveikatos būklę – M. Schumacheris šešis mėnesius praleido komoje, iš kurios pabudo, tačiau gijimo procesas tebesitęsia iki šiol.

M. Wechui ir H. B. Kammerstönsui tai nebus pirmasis dokumentinis filmas apie žymų asmenį. Jų filmografijoje jau yra juostos apie milijonierių verslininką Gunterį Sachsą, kelerius metus buvusį prancūzų aktorės Brigitte Bardot sutuoktinį, ir apie tenisininką Borisą Beckerį. M. Wechas taip pat yra sukūręs dokumentinių filmų apie buvusį Vokietijos federalinį kanclerį Gerhardą Schröderį ir prancūzų politikę Marine Le Pen.

Filmo premjera Vokietijoje ir Šveicarijoje, kur Glando mieste gyvena Schumacherių šeima, numatyta gruodžio 5 d. Filmas skirtas M.Schumacherio 50-ies metų jubiliejui ir 25-erių metų sukakčiai nuo jo iškovoto pirmojo pasaulio čempiono titulo (1994 m.). Dokumentinio filmo „Schumacheris“ pardavimo teisės jau bus platinamos Kanų kino festivalyje. Tačiau šiemet Kanuose tai bus ne vienintelis filmas, pasakojantis apie sporto legendas. Festivalio nekonkursinėje programoje bus rodoma dokumentinė juosta „Maradona“ apie Argentinos futbolo žvaigždę.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles