Gillian Anderson gali tapti naująja agente 007

Gillian Anderson gali tapti naująja agente 007

Dabartiniam Džeimso Bondo vaidmens atlikėjui Danieliui Craigui dievagojantis, kad šis už jokius pinigus daugiau nebeapsivilks garsiojo agento 007 kostiumo, jau kuris laikas puse lūpų šnabždamasi, kas galėtų tapti jo įpėdiniu. Tvirčiausiai kol kas atrodo brito Tomo Hiddlestono kandidatūra, taip pat gana dažnai minimas jo tautietis bendravardis Tomas Hardy‘is. Tiesa, galimų pretendentų į šį vaidmenį sąraše minimos ir kiek netikėtos Idris‘o Elbos (būtų pirmasis juodaodis Bondas) ar Emily Blunt (007 nuo šiol būtų moteris).

Tiesa, E. Blunt dabar yra jau ne vienintelė aktorė, pretenduojanti Džeimsą Bondą pervadyti į Džeinę ar Džeimę Bond. Atrodo, kad čia ji sulaukė rimtos konkurentės. Amerikiečių aktorė Gillian Anderson neseniai socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje patalpino gerbėjų sukurtą plakatą, kuriame serialo „X failai“ (angl. „The X Files“) žvaigždė įamžinta Džeimso Bondo stilistika, nepamirštant pridėti grotžymės #NextBond. Ši žymė buvo naudojamas fanų kampanijoje, kuriame jie reiškė savo palaikymą į Bondo vaidmenį pretenduojantiems T. Hiddlestonui. I. Elbai ar Damianui Lewisui. Tačiau panašu, kad su šiuo plakatu G. Anderson gerbėjai pataikė tiesiai į dešimtuką. Praeitą savaitę spauda skelbė, kad dabartinis Bondas D. Craigas vis tik atsisakė 68 milijonų svarų sterlingų pasiūlymo dar dviejose juostose įkūnyti legendinį agentą. Be abejo, tai tik paskatino svarstymus, kas galėtų perimti šią estafetę. Didžiosios Britanijos lažybų bendrovės favoritu laiko T. Hiddlestoną (2/5), už jo rikiuojasi Aidanas Turneris (1/3), I. Elba (1/8) ir T. Hardy (1/8), D. Lewisas (1/10), Henry‘is Cavilas (1/20) ir Michaelis Fassbenderis (1/20). Tarp pretendentų dar minimos Clive‘o Oweno ir E. Blunt pavardės.

Bet kas čia žino – galbūt šansų tapti naująja agente Bond turi ir agentė Skali? Britų spauda jau juokauja, kad tokiu atveju Bondo merginos vaidmuo turėtų būti pasiūlytas ilgamečiam G. Anderson kolegai Davidui Duchovny‘iui. Vis tik G. Anderson kovoti dėl šio vaidmens bus sunku ne tik dėl to, kad ji yra amerikietė (agentas 007 daugumos žiūrovų įsitikinimu turėtų būti britas), bet ir dėl to, kad kol kas Bondą vaidino tik vyrai aktoriai. Tiesa, nuomonės šiuo klausimu išsiskiria – kol vieni mano, kad Bondas visą laiką buvo, yra ir bus vyras, ir tik vyrai jį gali vaidinti, o bet kokie pakeitimai negrįžtamai sugadintų šį personažą, kiti šią idėją apie Džeinę Bond sutinka gana palankiai.

Vis tik Pierce‘as Brosnanas – ankstesnis Džeimsas Bondas, suvaidinęs šį personažą keturiuose filmuose – nėra labai sužavėtas idėja, kad agentas 007 galėtų tapti moterimi. Neseniai spaudai jis kalbėjo: „Viskas yra įmanoma, bet manau, kad tai vis tiek bus baltaodis vyras. Yra daug puikių juodaodžių aktorių, kurie galėtų vaidinti Džeimsą Bondą, ir nėra priežasčių, kodėl kitas Bondas negalėtų būti juodaodis. Tačiau moteris, vaidinanti Bondą… ne, manau, tai turėtų būti vyras. Džeimsas Bondas yra vaikinas, tai vyriškos lyties personažas. Jo vardas Džeimsas, Džeimsas Bondas“.

Tačiau dabartinis Bondas D. Craigas laikosi kitokios nuomonės. Paklaustas, ar Bondą galėtų suvaidinti moteris, jis atsakė: „Žinoma, taip, neabejotinai. Manau, tai puiki mintis. Kodėl gi ne? Geriausias dalykas kalbant apie filmus yra tai, kad viskas yra paremta įsivaizdavimu, taigi, savaime suprantama, kad tai gali nutikti. Ne todėl, kad būtų daromas didžiulis spaudimas, bet tiesiog dėl to, kad viskas yra įmanoma.“. D. Craigas, ko gero, kaip niekas kitas gerai žino, ką reiškia kovoti su stereotipais ir galiausiai juos sulaužyti – iki 2006 m., kai jis perėmė Bondo vaidmenį iš P. Brosnano, niekas nė nenorėjo pagalvoti, kad legendinis agentas gali būti šviesiaplaukis.

Minties, kad kitame filme agentas 007 gali vilkėti ne tik klasikinius kelnių kostiumus, bet galbūt ir sukneles ar sijonus, neatmetė ir naujasis Londono meras Sadiqas Khanas. „Moteris? Moteris, vaidinanti Bondo personažą. Rosamund Pike (buvusi Bondo mergina) visai neblogai tiktų. Naomie Harris taip pat būtų visai nebloga… Žinau, ji gaus kitą vaidmenį“.

Taigi, ar jau atėjo metas, kai išvysime 007 bus nebe agentas, o agentė? Ar ja galėtų tapti Gillian Anderson? Panašu, kad ji savo galimybes vertina gana pozityviai.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles