Gęsta viltys dėl „Terminatoriaus“ ateities

Gęsta viltys dėl „Terminatoriaus“ ateities

Fantastinis veiksmo filmas „Terminatorius: Genisys“ (angl. „Terminator: Genisys“) šiai dienai užsidirbo 278,9 milijonus dolerių visame pasaulyje, kas, žinoma nėra didelis pasisiekimas ir juostos prodiuserių svajonė, todėl jau prasideda kalbos, jog naujai istorijai apie kibernetinius organizmus nelemta išvysti pratęsimo.

2014 m. rugsėjį Davido Ellisono kompanija „Skydance Productions“ ir studija „Paramount“ padarė gana rizikingą ėjimą, paskelbdami šeštojo ir septintojo „Terminatoriaus“ franšizės filmų datas. Abu „Genisys“ tęsiniai turėjo išvysti dienos šviesą 2017 ir 2018 metais. Žinoma, tokie pareiškimai buvo pagrįsti dėl legendinio Arnoldo Schwarzeneggerio ir „drakonų motinos“ dalyvavimo naujoje filmų serijoje. Prodiuseriai dėjo gana nemažai vilčių, jog būtent dėl buvusio Kalifornijos gubernatoriaus žiūrovai ir plūs į kino sales, vedami nostalgijos jausmo Jameso Camerono filmams.

Deja, bet 2015 m. vasaros sezono įkarštis nuslopino kūrėjų viltis ir optimistiškus pokalbius apie istorijos pratęsimą. Kainavęs 155 milijonus dolerių (ir dar apie 70 mln. buvo išleista reklamai), filmas itin vangiai startavo JAV, o ir pasaulyje ne taip ir gerai žmonės priima filmą apie kiborgus. Tėvynėje jis šiai dienai sukaupė 82 milijonus dolerių, o tarptautinės teritorijos pridėjo dar 195 milijonus dolerių. Kaip žinia, norint atpirkti visas produkcijos išlaidas, filmai privalo užsidirbti bent jau dvigubai už savo bendrą biudžetą. Šiuo atveju, kad „Terminatoriaus“ kūrėjai liktų patenkinti, naujasis filmas privalo užsidirbti ne mažiau 440 mln. dolerių.

Žinoma, būna išimčių, ir, kaip teigia „The Hollywood Reporter“, naujasis „Terminatorius“ gali tapti taip vadinamu „filmu burbulu“, kuris pasirodė neblogai, bet ir neidealiai, tačiau galiausiai susilaukė tęsinio. Tarp tokių pavyzdžių galima paminėti naująją „Godzilą“ (angl. „Godzilla“), „Ugnies žiedą“ (angl. „Pacific Rim“), „Snieguolę ir medžiotoją“ (angl. „Snow White and the Huntsman“) ir „Džeką Ryčerį“ (angl. „Jack Reacher“). Bet, taip pat atsitinka ir taip, jog visai neblogi finansiškai projektai galiausiai ir nesusilaukia tęsinių. Būtent tokiais filmais tapo „Prometėjas“ (angl. „Prometheus“), apie kurio pratęsimą kalbama jau trejus metus.

Dabar visas „Genisys“ viltys dedamos į premjerą Kinijoje, kurioje filmas startuoja rugpjūčio 23 dieną. Su Kinijos pagalba, filmui turėtų pavykti užsidirbti apie 400-420 milijonų dolerių, tačiau net ir tai nepadės padengti visų išlaidų. Studijos visada pirmiausia žiūri į pajamas tėvynėje, nes jiems atitenka didesnis procentas pinigų, nei užsienyje. Kaip žinia, visi Holivudiniai filmai, kurie rodomo Kinijoje, atneša studijoms tik 25% pajamų, kitose šalyse būna įvairiai. Dažniausiais studijos dalijasi per pusę uždirbtais pinigais su kino teatrais ir vietiniais platintojais.

Tuo tarpu pats naujojo „Terminatoriaus“ prodiuseris D. Ellisonas, nusipirkęs teises į franšizę už 20 milijonų dolerių, nekomentuoja šios situacijos. Greitai į kino ekranus atkeliaus kitas jo kuruojamas filmas – „Neįmanoma misija: slaptoji tauta“ (angl. „Mission: Impossible – Rogue Nation“). Savo laikais, būtent jis davė žalią šviesą „Šmėklos protokolui“ (angl. „Mission: Impossible – Ghost Protocol“), kuris sekė po ne itin gerai pasirodžiusios trečios dalies. Ir jis neprašovė. Filmas užsidirbo beveik 700 mln. dolerių ir tapo daugiausiai užsidirbusia franšizės dalimi.

Apie tolesnius „Terminatoriaus“ franšizės planus turėtume sužinoti jau netrukus, nes jau 2019 metais visos teisės į franšizę sugrįš pas jos tėvą, Jamesą Cameroną.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. aaa / 2015 liepos 31

    Jau kelinta kart skaitau straipsnius, net bloga daros nuo klaidu ir minciu destymo. teks skaityt angliskai manau :). pries skelbdami straipsnius perskaitykite bent pora kart 🙂