Geros žinios iš „Žmogaus, kuris nužudė Don Kichotą“ stovyklos

Geros žinios iš „Žmogaus, kuris nužudė Don Kichotą“ stovyklos

Paskutiniai keli mėnesiai Terry Gilliamui itin įtempti – nors pirmieji žmonės Kanuose ir kai kuriose Europos šalyse pagaliau pamatė jo 20 metų kuriamą filmą, džiaugsmas ilgai netruko: prodiuseris Paulo Branco, dirbęs su Gilliamu projekto vystymo pradžioje, paskelbė turintis išskirtines teises į filmą, kuris, anot jo, sukurtas nelegaliai, tad jo platinimas turi būti sustabdytas – tą šį mėnesį patvirtino ir teismas. Atrodė, kad šis filmas išties nužudys T. Gilliamą (režisierių praeitą mėnesį netgi ištiko insultas), tačiau dabar situacija gerėja.

Filmo prodiuserė Mariela Busuievsky teigia, jog P. Branco pernelyg stipriai giriasi savo pasiekimais teisme – pasirodo jo pergalė ne tokia ir triuškinanti. „Kadangi nei vienas kadras nebuvo nufilmuotas dirbant su Paulo Branco, buvęs prodiuseris neturi jokių teisių į filmą, tačiau Terry Gilliamas laiku nenutraukė sutarties, todėl turės padengti finansinę žalą“ – sako ji.

Ji teigia, jog teismas Paului Branco kol kas priteisė 10 tūkst. eurų – tai nėra visi pinigai, kuriuos gali tekti sumokėti, tačiau tai neturės įtakos filmo išleidimui.

Svarbiausias klausimas dabar lieka vienas – kada pagaliau „Žmogus, kuris nužudė Don Kichotą“ pasirodys kinuose? Šiuo metu jau sudarinėjami planai dėl premjerų Europoje, o prodiuseriai stipriai dirba rinkdamiesi platintoją JAV.

Problema čia iškyla dar viena: nepaisant didelių lūkesčių, neatrodo, jog juosta labai sužavėjo jį mačiusius žiūrovus – tiek kritikus, tiek kitus festivalio lankytojus. Šiuo metu tik 57% Rotten Tomatoes kritikų įvertino šį filmą teigiamai. Bet kokiu atveju, tai filmas, kurį pamatyti verta vien iš pagarbos režisieriui, kuris, anot paties, užbaigęs šį projektą jau galės ramiai numirti.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles