Gérardas Depardieu vaidins Staliną naujame Fanny Ardant filme

Gérardas Depardieu vaidins Staliną naujame Fanny Ardant filme

Pranešama, kad prancūzų aktorė Fanny Ardant ruošiasi režisuoti savo trečiąjį ilgametražį filmą – šįkart tai bus prancūzų rašytojo Jeano Danielio Baltassat‘o romanas „Stalino sofa“ (pranc. „Le Divan de Stalin“), pirmą kartą publikuotas 2013 m.

Pagrindinį vaidmenį – taigi, ne ką kitą kaip Josifą Staliną – įkūnys nuo 2013 m. save Rusijos piliečiu galintis vadinti Gérardas Depardieu. „Stalino sofa“ nukels į 60-ąjį XX a. dešimtmečio pradžią, likus vos keleriems metams iki Stalino mirties. diktatorius yra pasitraukęs į gimtąją Gruziją.

„Vodieva, jo ilgametė meilužė, prisijungė prie jo ir kartu įsikūrė apgriuvusiuose rūmuose, kuriuose jis jau buvo kurį laiką apsigyvenęs. Ją lydi jaunas dailininkas Danilovas, kurį Vodieva globoja. Šis socialiniam realizmui gabus menininkas nori nutapyti grandiozinį darbą, skirtą pašlovinti amžiną Tautų tėvo šlovę. Žinoma, niekas nesiklostė taip, kaip jis buvo numatęs. Bemiegės naktys, begalinės apklausos, nesibaigiantys sulaikymai. Išsitiesęs ant sofos, įtartinai primenančios tą, kurią turėjo Freudas, Stalinas jaunąjį dailininką supažindina su savo vaiduokliais, persekiojančiais sapnuose: motina, nusižudžiusia žmona, Sibire praleistais metais ir didžiausiu melagiu Leninu. Aplink jį nėra nieko išskyrus terorą, pavergimą, gailesčio nežinantį žiaurumą – būtent tai ir yra tikrasis jo amžinybės paminklas. Ar pats Stalinas žino visą tiesą apie Staliną? Atsakymo nežino niekas.“ – tokią anotaciją galima perskaityti ant knygos nugarėlės.

Tai nebus pirmas kartas, kai G. Depardieu ir F. Ardant dirbs kartu. Legendinė François Truffaut romantinės dramos „Kaimynė“ (pranc. „La Femme d’à côté“, 1981 m.) pora kartu pasirodė Josée Dayan istorinėje biografinėje dramoje „Rasputinas“ (pranc. „Raspoutine“, 2011 m.), o 2013 m. G. Depardieu filmavosi F. Ardant režisuotoje romantinėje juostoje „Įkyrūs ritmai“ (pranc. „Cadences obstinées“).

Neseniai Chatelet teatre jie abu dalyvavo renginyje, skirtame legendinei švedų aktorei Ingrid Bergman atminti.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles