Kokias tendencijas atskleidė 2016 m. Cezarių nominacijos?

Kokias tendencijas atskleidė 2016 m. Cezarių nominacijos?

Jei manėte, kad aistros gali virti tik dėl „pernelyg baltų“ Oskarų, laikas pakeisti nuomonę. Vakar paaiškėjus garbingiausių Prancūzijos kino meno apdovanojimų Cezarių nominantams išryškėjo aiškūs šių prizų dalybų favoritai – „Margarita“ (pranc. „Marguerite“), „Trys prisiminimai apie mano jaunystę“ (pranc. „Trois souvenirs de ma jeunesse“), „Mano karalius“ (pranc. „Mon Roi“), „Mustangės“ (angl. „Mustang“) ir „Dypanas“ (pranc. „Dheepan“). Taigi, tarp pirmaujančiųjų aiškiai dominuoja Kanų kino festivalio dalyviai, jei neskaičiuosime Venecijos kino festivalyje pristatytų juostų „Margarita“ ir „Šermuonėlis“ (pranc. „L‘Hermine“).

Kaip ir Kanų kino festivalyje, taip ir tarp Cezarių apdovanojimų nominantų tarp kitų tendencijų ryškėja socialinio kino kryptis, kurio ryškūs pavyzdžiai yra tokie filmai kaip „Aukštai pakelta galva“ (pranc. „La Tête haute“), „Fatima“ ir „Žmogiškumo matas“ (pranc. „La Loi du marché“).

Kita aktuali tema, kurios klausimas keliamas praktiškai kiekvienais metais: kokią vietą šiuose apdovanojimuose užima komedijos žanras ir didelio populiarumo sulaukę filmai? Šiais metais tarp nominantų komedijų vėlgi palyginus yra visai mažai. Už vaidmenį komedijoje „Šunsnukė“ (pranc. „Connasse“), kurią matė 1,2 mln. žiūrovų, nominuota aktorė Camille Cottin. Nominaciją už savo režisuotą debiutinį ilgametražį „Mes trys arba nieko“ (pranc. „Nous trois ou rien“) pelnė žinoma komikė Celle de Kheiron. Taip pat nebuvo pamirštos kiek dramatiškesnės komedijos „Kaip lėktuvas“ (pranc. „Comme un avion“) ir „Labai asmeninis pono Simo gyvenimas“ („La Vie très privée de Monsieur Sim“) atitinkamai pelnę nominacijas už aktorės Agnès Jaoui antraplanį ir aktoriaus Jeano-Pierre‘o Bacri pagrindinį vaidmenį.

Dar vienas svarbus aspektas – šiemet tarp nominantų atsidūrė daugiau moterų! 2015 m. tik Céline Sciamma buvo nominuota už geriausią režisūrą. 2016 m. šioje kategorijoje nominuotos trys režisierės: Maïwenn, Deniz Gamze Ergüven ir Emmanuelle Bercot.

Kai kalbama apie nominacijas, tuo pačiu kalbama ir apie nusivylimą, kadangi neišvengiamai liko nepaminėtų ir šiek tiek nuskriaustų. Pavyzdžiui, nominacijos buvo vertas Jeanas Dujardinas už vaidmenį Claude‘o Lelouche‘o nuotykių komedijoje „Vienas + viena“ (pranc. „Un + une“). Už vaidmenis filme „Sulig trim“ (pranc. „À trois on y va“) tarp nominantų galėjo atsidurti Anais Demoustier ir Sophie Verbeeck. „Louis-Delluc“ prizą laimėjusio debiutinio ilgametražio „Didysis žaidimas“ (pranc. „Le Grand jeu“) atitinkamoje Cezarių nominantų kategorijoje taip pat nėra. Tarp geriausių užsienio filmų nominantų galėjo atsidurti tokios juostos kaip „Išvirkščias pasaulis“ (angl. „Inside Out“) ir „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ (angl. „Mad. Max: Fury Road“), sulaukę didžiulio pasaulinio populiarumo.

41-oji Cezarių teikimo ceremonija, kurią ves aktorė Florence Foresti, vyks vasario 26 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles