Muzikos pasaulis yra ganėtinai glaudus su kino pasauliu. Šią savaitę mūsų „Kinomanų“ rubrikos svečias – Lietuvos padangėje švytinti vokalistė Girmantė Vaitkutė. Nuostabaus balso savininkė ir pati yra palikusį ryškų įspaudą kine, o vienas žinomiausių merginos ‘vaidmenų’ – Elzos personažo įgarsinimas animaciniame filme „Ledo šalis“ (angl. „Frozen“). Kviečiame pasiskaityti, ką į mūsų klausimus atsakė atlikėja:

1. Ką Jums gyvenime reiškia kinas?

Kinas man yra puikus laiko praleidimo būdas, taip pat galimybė susimąstyti apie gyvenimą ir jo vingius bei vertybes, nes neretai mano žiūrimuose filmuose narpliojami sudėtingi dalykai.

2. Ar dažnai lankotės kino teatre? Kokius filmus pasirenkate?

Lankausi kino teatre, kai tik turiu laiko. Taip pat žiūriu filmus per išmaniąją televiziją ir internete. Renkuosi ne ‘lengvo žiūralo’ (lenkiu link termino ‘lengvas skaitalas’) tipo filmus – sudėtingesnius. Dramas, su psichologiniais klaustukais ir kabliukais. Taip pat esu iš ‘moksliukų’ (geek’ų) klano – mėgstu tokias fantastikas, kaip „Žiedų Valdovas“ ar „Hobitas“. Itin lengvi filmai toms dienoms, kai esu labai pavargusi ar sirguliuoju. Ko gero, rečiausiai linkstu link komedijos žanro filmų – jie neretai pasirodo kiek bukoki.

3. Labiausiai Jus sukrėtęs filmas, kurio antrą kartą negalėtumėte žiūrėti?

Nemanau, kad yra toks filmas, kurio antrąkart nežiūrėčiau.

4. Koks Jūsų mėgstamiausias režisierius ir kodėl?

Mėgstu Wes Anderson, nes patinka jo netradicinis požiūris, keistas humoras ir visad įsimenantys vaizdai. Mėgstu Alejandro Gonzáles Iñárritu – jo matyti filmai priverčia susimąstyti.. Mėgstu Quentin Tarantino ‘akį’. O šiaip nesu iš tų, kurie prisiriša prie režisieriaus – nesivaikau vardų.

5. Kokį filmą galėtumėte nuolat žiūrėti? Gal turite kokią mėgiamą juostą, kurią įsijungiate kartą metuose ar dažniau?

Ko gero per dažnai žiūriu „Žiedų Valdovo“ trilogiją (aut. pastaba – atlikėja garsiai juokas).

6. Jūsų mėgiamiausias aktorius, aktorė ir filmai, kuriuose jie Jums paliko didžiausią įspūdį?

Viena mėgstamiausių aktorių – Kate Winslet. Aktorius – ko gero, Johnny Depp. Ir mėgstu juos ne dėl to, kad itin patiko jų vaidyba kokiame nors filme, o todėl, kad į juos žiūrėti visada malonu, kad ir koks būtų personažas. Visada laukiu filmų su šiais aktoriais.

7. Kokį kino žanrą mėgstate labiausiai ir labiausiai patikęs šio žanro filmas?

Labiausiai mėgstu dramas – vienas mėgstamiausių šio žanro filmų yra „Babelis“ (angl. „Babel“). Taip pat jau minėjau apie savo didelę meilę fantastikos elementų turintiems veiksmo filmams – negaliu nepaminėti filmo, kuris turbūt visada išliks geriausiųjų dešimtuke – tai „Pradžia“ (angl. „Inception“).

8. Blogiausiais Jūsų matytas filmas ir kodėl?

Oho, sunkus klausimas… Pirmas į galvą šovęs atsakymas – „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ (angl. „Fifty Shades of Grey“). Kodėl? Labai gaila, kai subtiliai jaudinti turintis filmas verčia… visai nesubtiliai juoktis.

9. Ką manote apie Lietuvos kiną? Kokie mūsų nacionaliniai filmai Jums patiko labiausiai?

Mėgstu senuosius nespalvotuosius filmus – jie savyje saugo kažin kokią gilumą ir paslaptį.. Neišskirčiau vieno konkretaus, kuris patiko labiausiai. O šiaip gerbiu Lietuvos kiną ir jo kūrėjus, visada norisi linkėti jiems kuo didesnės sėkmės.

10. Koks būtų jūsų tobulų matytų filmų penketukas?

„Pradžia“ (angl. „Inception“)

„Babelis“ (angl. „Babel“)

„Neliečiamieji“ (angl. „Intouchables“)

„Nulinis taškas“ (angl. „I Origins“)

„Viešbutis „Didysis Budapeštas““ (angl. „The Grand Budapest Hotel“)

Bet šitas penketukas nuolat kinta. Oj, pamiršau „Žiedų valdovą“!

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles