Pasaulinės savaitgalio filmų pajamos (07.31 – 08.02)

Paskutinę liepos dieną ir pirmąjį rugpjūčio mėnesio savaitgalį į viso pasaulio kino teatrus sugrįžo vienas perspektyviausių, jau dvidešimt metų trunkantis Tomo Cruise‘o nuotykis gelbstint visą pasaulį.  Taip pat, labai svarbius barjerus perkopė senesni filmai, kuriems vis dar byra pinigai ir jie visais įmanomais būdais stengiasi kovoti su išties galingu studijos „Paramount“ priešininku. Šio savaitgalio pasaulio filmų Top 10 atrodo taip:

„Neįmanoma misija: slaptoji tauta“ (angl. „Mission: Impossible – Rogue Nation“) – naujausias Tomo Cruise‘o projektas, kuriame jis ir vėl atliko agento Itano Hanto vaidmenį, startavo 40 teritorijų, iš kurių, net 33 šalyse, pirmojoje pozicijoje. Filmas dėl to per pirmąjį savo rodymo savaitgalį sugebėjo užsidirbti solidžius 65 milijonus dolerių. Tėvynėje filmas startavo geriau nei jam buvo prognozuojama prieš savaitę ir užsidirbo 56 milijonus dolerių.

Bendroje sumoje, filmas per tris rodymo dienas visame pasaulyje sugebėjo užsidirbti 121 milijoną dolerių, kas yra 49% geriau už praėjusią dalį tose pačiose teritorijose prieš ketverius metus. Daugiausiai filmui davė Pietų Korėja (16,5 mln.), Jungtinė Karalystė (8,7 mln.), Meksika (5,1 mln.), Taivanas (5 mln.), Australija (3,9 mln.), Malaizija (2,7 mln.). Rugsėjo 8 dieną filmas startuoja Kinijoje, kurioje, tikimasi, užsidirbs per 200 mln. dolerių.

„Pakalikai“ (angl. „Minions“) – animacinis studijos „Universal“ hitas užtikrintai žygiuoja link milijardo dolerių pajamų. Šis savaitgalis animacinei juostai atnešė 39,1 mln. dolerių. Filmukas tarptautinėse teritorijose užsidirbo jau 567,3 milijonus dolerių, o bendrai, kartu su Šiaurės Amerikos žiūrovų dosnumu, filmas turi 854,7 milijonus dolerių. Geltonieji padarėliai atsidūrė devintoje pozicijoje daugiausiai užsidirbusių visų laikų animacinių juostų sąraše. Juostos vis dar laukiama penkiose šalyse, tarp kurių Kinija, kuri ir padės filmui tapti trečiu šiais metais studijos „Universal“ milijardieriumi.

„Monstrų medžioklė“ (angl. „Monster Hunt“) – dvi savaites karaliavęs pirmoje vietoje, Kinų komercinis hitas šį kartą atsiduria trečioje pozicijoje. Filmas užsidirba 30,6 milijonų dolerių ir padidina savo uždarbį iki 290 milijonų dolerių. Greitai visų laikų daugiausiai užsidirbusiai Kinijos juostai pavyks perkopti ketvirtų „Transformerių“ pasiekimą (319 mln.) ir atsidurti antroje vietoje, į priekį užleidžiant tik septintąją „Greitų ir įsiutusių“ dalį.

„Skruzdėliukas“ (angl. „Ant-Man“) – su 44% kritimu nuo praeito savaitgalio, ketvirtą vietą su 20 milijonų užima naujausias studijos „Marvel“ projektas. Filmas priartėjo prie 300 milijonų dolerių ribos, kas išties turėtų tenkinti studijos vadovybę. Visame pasaulyje juostai per tris rodymo savaites pavyko užsidirbti 159,5 milijonus dolerių, o bendroje sumoje filmas dabar turi 291,6 milijoną. Jo vis dar laukiama tokiose svarbiose šalyse, kaip Italija, Pietų Korėja, Japonija ir, žinoma, Kinija, todėl galima jau dabar teigti, kad 400 milijonų barjeras bus įveiktas.

„Pikseliai“ (angl. „Pixels“) – ne itin džiugiai pasirodo naujausias studijos „Sony“ filmas su Adamu Sandleriu. Atsidaręs dar 18 naujų teritorijų, filmas iš 9000 ekranų uždirbo vos 19,8 milijonų dolerių. Tarptautiniuose vandenyse filmas per septyniolika rodymo dienų užsidirbo 56,2 milijonus dolerių. Žinoma, juostos vis dar laukiama Kinijoje, kurioje turėtų laukti nemaži pinigai, o taip pat ir Japonijoje. Kol kas, kainavęs 110 milijonų dolerių, filmas savo sąskaitoje turi 102,1 milijonus.

„Išvirkščias pasaulis“ (angl. „Inside Out“) – solidžias aukštumas pavergia būsimas Oskaro pretendentas už geriausią animacinį filmą. Studijos „Pixar“ filmukas užsidirbo 17,8 milijonų dolerių ir pagaliau perkopė 600 milijonų dolerių ribą. Pasaulyje juostai pavyko užsidirbti 272,7 milijonus, tačiau didžiausius pinigus jam padarė tėvynės filmų mylėtojai, sukrovę jau daugiau nei 330 milijonus dolerių. Juostai dar liko 7 premjeros, o su tokiais tempais, tikėtina, jog jai pavyks užsidirbti ir 700 milijonų dolerių.

„Popieriniai miestai“ (angl. „Paper Towns“) – pralaimintis visais įmanomais būdais praeitų metų Johno Greeno knygos ekranizacijai, filmas su manekene Cara Delevingne užsidirbo 6 milijonus dolerių iš 57 rodomų šalių. Bendrai, juostai pavyko visame pasaulyje užsidirbti 49,5 milijonų dolerių, iš kurių 25,7 priklauso tarptautinėms teritorijoms. Kelių mėnesių bėgyje filmo lauks dar 10 premjerų, kurių tarpe yra Prancūzija, Jungtinė Karalystė ir Ispanija, todėl išgelbėti situaciją ir pasiekti 100 milijonų dolerių ribą vis dar galima.

 „Terminatorius: Genesys“ (angl. „Terminator: Genisys“) – 4,8 milijonais šį kartą iš 64 teritorijų tenkinasi naujasis „Terminatorius“, kuris savo sąskaitoje turi 230 milijonų dolerių pasaulinių pajamų ir 85 Šiaurės Amerikoje. Kol kas filmas turi uždirbtus 317,9 milijonų dolerių ir tikėtina, jog iki Kinijos premjeros sukaups apie 330 milijonų. Juosta rugpjūčio 23 dieną atkeliaus į Kiniją, kurioje filmas turėtų susilaukti nemažai dėmesio ir užsidirbti minimaliai 100 mln. dolerių.

„Juros periodo pasaulis“ (angl. „Jurassic World“) – paskutinius riaumojimus išleidžia daugiausiai uždirbęs šių metų filmas su Chrisu Prattu pagrindiniame vaidmenyje. Filmas iš 63 rodomų šalių šį kartą pelnė 4,4 milijonus dolerių ir papildė savo uždarbį iki 1,560 mlrd. dolerių. Jau po kelių dienų filmas pasieks Japoniją, todėl tikėtina, jog finaliniai skaičiai perkops 1,6 mlrd. dolerių ribą.

„Tedis 2“ (angl. „Ted 2“) – vos 3,6 milijonus iš 45 šalių užsidirbo nepraustaburnio meškino tęsinys. Filmas savo sąskaitoje dabar turi 160 milijonų dolerių bendrai ir jo vis dar laukia 8 premjeros. Apie 200 milijonų dolerių ribą ir trečią Setho McFarlane‘o pilno metro filmą, greičiausiai, teks pamiršti.

Kitą savaitgalį į kino ekranus atkeliauja naujojo „Marvel“ komiksų ekranizacija „Fantastiškas ketvertas“ (angl. „Fantastic Four“), kuris pabandys konkuruoti su Tomo Cruise‘o franšize.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Mantas / 2015 rugpjūčio 3

    Sveiki, gal žinote ar Lietuvoje rodys filmą Dovana (The Gift)? Kino teatrų svetainėse buvo rašoma, jog rodys nuo liepos 31 d., bet dabar apie šį filmą jokios informacijos nėra.

  2. Vainius Eiva / 2015 rugpjūčio 3

    Filmas buvo planuotas, tačiau jį nukėlė. Kada tiksliai pasirodys ir ar pasirodys, kol kas neaišku.