Gerardas Depardieu naujame filme vaidins sovietų lyderį Leonidą Brežnevą

Gerardas Depardieu naujame filme vaidins sovietų lyderį Leonidą Brežnevą

„Oskarui“ nominuotas Prancūzijos aktorius Gerardas Depardieu, kuris tam, kad išvengtų mokesčių savo gimtojoje šalyje, pasirinko Rusijos pilietybę, vaidins Sovietų Sąjungos lyderį Leonidą Brežnevą, naujajame filme, kur veiksmas suksis 1968 m. Prahos pavasario sukilimo metu.

Slovakų kilmės rašytojas Karolis Hlavka dirba ties šio filmo, kuris dar neturi pavadinimo, scenarijumi, o būsimą juostą režisuos Kroatijos režisierius Lordanas Zafranovicas, sukūręs filmą „Occupation in 26 Pictures“ (liet. „Okupacija 26 nuotraukose“). Filmas daugiausiai dėmesio skirs Alexanderiui Dubcekui, Čekoslovakijos lyderiui,  1968 m. pradėjusiam keletą komunistinės sistemos reformų, kuriomis siekė liberalizuoti politinį gyvenimą šalyje. Tačiau L. Brežnevas žiauriai sutriuškino visas reformas, siųsdamas sovietų kariuomenę į Prahą, kad visi disidentai būtų sulaikyti.

Filmą, kurio biudžetas siekia 11,2 mln. dolerių (apie 10 mln. EUR), planuojama išleisti 2021 m. pabaigoje. Naujienas apie tai, kad G. Depardieu sutiko filmuotis istorinėje juostoje, čekų radijui „Frekvencе 1“ patvirtino filmo prodiuseris Andrejus Antonio Leka. Taip pat jis pridūrė, kad visame pasaulyje garsus aktorius įkūnys A. Dubceką, tačiau atsisakė pateikti daugiau detalių apie paslaptingą kino žvaigždę, kadangi vis dar vyksta derybos ir galutinis sprendimas kol kas dar nėra priimtas.

Įgydamas Rusijos pilietybę ir oficialią gyvenamąją vietą Rusijoje, kad išvengtų Prancūzijos mokesčių mokėjimo, aktorius G. Depardieu nuskambėjo visoje Europoje ir dar toliau. Tačiau skandalų nebuvo išvengta ir Rusijoje, kadangi čia aktorius taip pat buvo apkaltintas mokesčių nemokėjimu, todėl  pernai aktorius pakeitė gyvenamąją vietą ir Rusijoje. Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ pranešė, kad G. Depardieu dabar registruotas Sibiro mieste Novosibirske. 2013 m. sausio mėnesį gavęs Rusijos pilietybę, tiesiogiai pagal Rusijos prezidento Vladimiro Putino dekretą, aktorius iš pradžių buvo įregistruotas Saransko mieste, Mordovijos regiono sostinėje centrinėje Rusijos dalyje. Tačiau praėjusią vasarą Mordovijos federalinio teismo teisėjai skundėsi, kad G. Depardieu turi grąžinti nesumokėtus mokesčius. Pagal Rusijos įstatymus mokesčių administratorius gali konfiskuoti skolininko nuosavybę ar turtą, tačiau Mordovijos regione G. Depardieu turto neturi. Pranešama, kad vienintelis žinomas Rusijoje jo turimas turtas yra prabangus butas Čečėnijos sostinėje Grozne, kurį jam padovanojo Čėčėnijos autonominės respublikos vadovas Ramzanas Kadyrovas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles