Galimas „Kasablankos“ tęsinys pagal 30 metų senumo scenarijų

Galimas „Kasablankos“ tęsinys pagal 30 metų senumo scenarijų

Šiais priešistorių, tęsinių, perdirbinių, šalutinių projektų laikais Holivudui nėra nieko švento – be jokio gailesčio įsuktas toks readaptacijų malūnas, į kurį patenka praktiškai visas sinematografinis paveldas, kad tikriems sinefilams dažnai net šiaušiasi plaukai… Vienas paskutinių blogų pavyzdžių – naujoji „Beno Huro“ (angl. „Ben Hur“) versija, pernai tapusi didžiuliu kino salių fiasko. Tarp studijos „Warner Bros“ projektų taip pat galime rasti kai ką įtartino – kad ir nauja Samo Peckinpaho vesterno „The Wild Bunch“ (1969 m.) versija.

Toliau tęsiant šį sąrašą – ir būtent kalbant apie Didžiąją Klasiką – galbūt nustebsite (o gal ir ne) sužinoję, kad jau gana ilgą laiką Holivudo studijų stalčiuose dulka idėja kurti 1942 m. Michaelo Curtizo režisuotos karinės romantinės dramos „Kasablanka“ (angl. „Casablanca“) tęsinį. Vienintelis skirtumas nuo aukščiau išvardytų pavyzdžių yra tas, kad scenarijus galimam tęsiniui yra parašytas prieš gerus 30 metų, o jo autorius – Howardas Kochas, t. y. – originaliojo filmo scenaristas.

Tiesą sakant, studija „Warner Bros“ „Kasablankos“ tęsinį, pavadintą „Brazavilis“ (angl. „Brazaville“), kuriame paaiškėtų, kad Rikas (akt. Humphrey Bogart) ir kapitonas Reno (akt. Claude Rains) iš tiesų yra slaptieji Sąjngininkų agentai, norėjo kurti praktiškai iš karto po legendinio filmo pasirodymo. Tačiau projektas taip ir nebuvo įgyvendintas. 1974 m. studija netgi pasiūlė prancūzų Naujosios bangos (pranc. La Nouvelle Vague) režisieriui François Truffaut režisuoti M. Curtizo filmo perdirbinį, tačiau F. Truffaut atsisakė, motyvuodamas tuo, kad niekada negalėtų prisilieti prie šio kultinio filmo.

Praėjus keletui dešimtmečių Peteris Kochas, H. Kocho sūnus, paskelbė, kad dirba prie naujos tęsinio versijos, iš dalies parašytos jo tėvo. Tęsinio veiksmas plėtosis praėjus 20 metų po „Kasablankos“ įvykių, o naujoji juosta pasakos apie Riko ir Ilzos (akt. Ingrid Bergman) sūnų. Savaime suprantama, atrodo, kad bus tikrai nelengva sėkmingai atkurti legendinio aktorių tandemo pasirodymą…

„Iš Kasablankos išvykusi į Ameriką Ilza pajunta besilaukianti. Ji pagimdo berniuką, kuris užauga JAV. Paaiškėja, kad tikrasis berniuko tėvas yra ne Viktoras Laszlo (kurį 1942 m. filme vaidino Paulas Henreidas), o Rikas. Tai išaiškėja tąnakt, kai Ilza susiranda Riką prašydama leidimų išvykti. Laszlo netrunka išsiaiškinti tiesą apie šį vaiką ir, nepaisydamas Riko, nusprendžia įsivaikinti berniuką ir auginti jį kaip savo tikrą sūnų. Berniukas, pavadintas Ričardu, užauga į viliojantį jaunuolį, bruožais labai primenantį savo tėvą. Jam atskleidžiama tiesa apie tikrąjį tėvą. Tuomet Ričardas užsidega surasti, ar, mažų mažiausiai bent sužinoti daugiau apie savo tėvą, kurio žygdarbiai Kasablankoje jau yra tapę legendomis“, pasakoja filmo prodiuseriai.

Taigi, filmas pasakos apie Ričardo kelionę į Kasablanką, į kurią jis leidžiasi po savo motinos ir Laszlo mirties. Nors 2014 m. pabaigoje – 2015 m. pradžioje „Warner Bros“ atšaukė tęsinį, tačiau galutinai šiam projektui durys nėra užtrenktos. Jei tik atsiras tinkamas ir pakankamai drąsus režisierius, kuris galėtų to imtis, „Kasablankos“ tęsinys gali išvysti dienos šviesą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles