Europos kino profesionalai kviečia kartu palaikyti Olegą Sentsovą

Europos kino profesionalai kviečia kartu palaikyti Olegą Sentsovą

Kaip praneša ukrainiečių režisieriaus Olego Sentsovo advokatas Dimitrijus Dindzė, gegužės 25 d. buvo 12 neterminuoto bado streiko diena. Šią akciją O. Sentsovas ketina tęsti iki mirties, jei į jo reikalavimus nebus atsižvelgta.

O. Sentsovas, kuris buvo įsitraukęs į Euromaidano palaikymo protestus Kijeve ir kuris nepritaria Rusijos įvykdytai Krymo aneksijai, 2014 m. gegužės 10 d. savo namuose Simferopolyje buvo areštuotas Rusijos Federalinės saugumo tarnybos ir perkeltas į Maskvą, kur buvo sulaikytas ir daugiau nei metus laukė teismo. Nors pagrindinis liudytojas atsiėmė savo parodymus, kaip išgautus „panaudojant prievartą“, teismo procesas, paremtas kaltinimais O. Sentsovui padarius „teroristinio pobūdžio veiksmus“, prasidėjo. Kino kūrėjas vėliau buvo nuteistas 20 metų kalėjimo ir galiausiai įvyko tai, ką tarptautinė už žmogaus teises kovojanti organizacija „Amnesty International“ įvardijo kaip „neskaidrų procesą karo teisme“ – vėlų 2015 m. lapkritį Rusijos Aukčiausiasis Teismas Maskvoje patvirtino nuosprendį ir O. Sentsovas buvo perkeltas į Jakutiją.

Nuo tada, kai jo byla buvo paviešinta, kino profesionalai, organizacijos ir institucijos susivienijo siekdamos jo išlaisvinimo. Europos kino akademija (angl. European Film Academy, EFA) vadovavo kelioms kampanijoms, skirtoms pagerinti esamą situaciją. Tūkstančiai parašų, palaikančių EFA laišką, adresuotą Rusijos prezidentui ir Rusijos valdžiai, buvo surinkti visoje Europoje – laiške prašoma nedelsiant paleisti O. Sentsovą į laisvę. Prie O. Sentsovo palaikymo prisideda ne tik europiečiai – pvz., amerikiečių aktorius Johnny Deppas taip pat yra viešai išreiškęs paramą jam.

Kol O. Senstovo bado streikas tęsiasi, EFA, remiama kino profesionalų ir institucijų, prašo visų nesustoti reikalauti jo išlaisvinimo, kreipiantis į savo šalių užsienio reikalų ministrus, ministrus pirmininkus, parlamento narius ir Rusijos ambasadas, prašant jų padaryti viską, kas įmanoma, kad šis tikslas būtų pasiektas. EFA yra netgi paruošusi specialią kreipimosi formą – ją parsisiųsti galima čia.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles