Eidamas 69-uosius metus mirė legendinis britų aktorius Alanas Rickmanas

Eidamas 69-uosius metus mirė legendinis britų aktorius Alanas Rickmanas

Trečiadienį per visą pasaulį nuvilnijo itin liūdna žinia – eidamas savo 69-uosius metus mirė legendinis Britų aktorius Alanas Rickmanas. Daugelio pripažintas vienu mylimiausių ir šilčiausių per pastaruosius 30 metų Britų aktorių mirė šeimos ir draugų apsupty. Pasak aktoriaus šeimos, aktorius kovojo su vėžiu, tačiau tą pačią kovą pralaimėjo.

Per savo karjerą aktorius yra suvaidinęs daugybę įsimintinų vaidmenų, tačiau, be abejo, žinomiausias jo projektas buvo su personažu Severu Snape’u istorjijoje apie berniuką burtininką Harį Poterį. Aktorius taip pat yra suvaidinęs Hanso Gruberio personažą filme „Kietas riešutėlis“ (angl. „Die Hard“). Be kino, A. Rickmanas taip pat vaidino teatre.

Aktorius puikiai pasirodė filme „Robinas Hudas: vagių princas“ (angl. „Robin Hood: Prince of Thieves“), kuris jam atnešė BAFTA apdovanojimą už geriausią antraplanį vaidmenį. Už savo vaidmenį 1998-ųjų metų mini-seriale „Rasputinas“ (angl. „Rasputin“) aktorius Alanas Rickmanas laimėjo pirmą ir savo vienintelį  Auksinį Gaublį geriausio aktoriaus kategorijoje. Be šių laimėjimų, jis pelnė daugybę svarbių apdovanojimų nominacijų kaip Saturnas ar JAV aktorių gildija.

Lietuvoje be Severo Snape’o personažo aktorių gerbėjai taip pat puikiai pažinojo dėl šio nuostabios vaidybos juostoje „Tegyvuoja Meilė“ (angl. „Love Actually“).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles