Donaldas Trumpas prisiėmė atsakomybę dėl to, kas įvyko per Oskarų ceremoniją

Donaldas Trumpas prisiėmė atsakomybę dėl to, kas įvyko per Oskarų ceremoniją

 

Kol visas pasaulis ankstų pirmadienio rytą (Europos laiku) liko, švelniai tariant, gerokai priblokštas netikėtos klaidos, kai per Oskarų teikimo ceremoniją iš pradžių laimėtoju geriausio filmo kategorijoje buvo paskelbtas miuziklas „Kalifornijos svajos“ (angl. „La La Land“) ir tik filmo prodiuseriams baigiant sakyti padėkos kalbas paaiškėjo, kad tikrasis laimėtojas yra mažo biudžeto drama „Mėnesiena“ (angl. „Moonlight“), o po to jau prasidėjo įvairūs svarstymai – tikra tai buvo, ar vis tik surežisuota – JAV prezidentas, kurio atžvilgiu tiesioginės ar tarp eilučių paslėptos užuominos buvo laidomos per visą ceremoniją, susilaikė nuo komentarų. Tačiau sulaukus oficialaus JAV Kino meno ir mokslo akademijos, teikiančios Oskarų apdovanojimus, paaiškinimo, kad toks nedovanotinas apsirikimas įvykęs dėl to, kad užkulisiuose buvę sumaišyti vokai, ir aistroms jau šiek tiek atslūgus, savo svarų žodį nusprendė tarti ir jis. Anot Donaldo Trumpo, istorinė klaida įvyko ne dėl ko nors kito, o tik dėl to, kad visi buvo per daug sukoncentravę dėmesį ir galvojo vien tik apie jį.

„Manau, kad jie buvo visiškai susikoncentravę į politiką ir dėl to negalėjo tinkamai kartu pabaigti viso šou. Truputį liūdna. Tai atima iš Oskarų jų spindesį. Man tai neatrodė labai prabangus vakaras. Aš esu dalyvavęs Oskarų ceremonijoje. Jiems trūko kažkokio ypatingo akcento, bet galiausiai tokia pabaiga kaip dabar – tiesiog liūdina“ – kalbėjo JAV prezidentas pirmadienio vakarą duodamas interviu „Breitarb“.

Tiesą sakant, D. Trumpas vienaip ar kitaip buvo linksniuojamas per visą 89-ąją Oskarų ceremoniją – apie jį ir jo vykdomą politiką ne kartą užsiminė tiek renginį vedęs Jimmy‘is Kimmelis, tiek laureatai savo kalbose, tiek ir prizus teikę aktoriai (pavyzdžiui, meksikietis Gaelis Garcia Bernalis, savo trumpoje ištaroje nedviprasmiškai prakalbo apie sieną, kurią D. Trumpas yra užsimojęs statyti tarp Jungtinių Valstijų ir Meksikos). Tačiau net ir įvertinus visą D. Trumpo politikos jau dabar daromą žalą, vargu ar yra pagrindo tikėti, kad Oskarai galėjo būti dar labiau politizuoti  – tiek, kad jų organizatorių galvose nebeliko jokių kitų minčių, išskyrus tik tas, susijusias su JAV prezidentu.

Ir nors D. Trumpas yra aktyvus socialinio tinklo „Twitter“ vartotojas, jis nė karto neatsiliepė į Oskarų ceremonijos vedėjo J. Kimmelio paklausimus, nepaisant šio daugkartinių pastangų. „Tiesiog norėjau jums padėkoti, prezidente Trumpai.  Pamenate, pernai Oskarai atrodė labai rasistiniai? Jo dėka, jie nebe tokie“, savo monologe šmaikštavo J. Kimmelis.

Įdomu ir tai, kad kitame, „FOX News“ duotame interviu D. Trumpas apkaltino apdovanojimų organizatorius  žaidusius „rasizmo korta“: „Atrodo, kad kita pusė, net jei jie ir absoliučiai pralaimi, visada išsitraukia rasizmo kortą. Matau tai jau daugybę metų. Mačiau, kaip tai buvo daroma prieš Ronaldą Reaganą, mačiau, kaip tai buvo daroma prieš daugybę kitų žmonių. Ir jie visada pasinaudoja rasizmo korta“, kalbėjo D. Trumpas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles