Mirė aktorius Arūnas Storpirštis

Mirė aktorius Arūnas Storpirštis

Antradienį, lapkričio 6 d., mirė žinomas Lietuvos kino ir teatro aktorius Arūnas Storpirštis. Jam buvo 68-eri. Pranešama, kad aktorius mirė po ligos, tačiau net ir paskutinę dieną dirbo – įgarsino filmą. Konkreti mirties priežastis – plyšusi aorta.

Arūnas Storpirštis gimė 1950 m. rugsėjo 2 d. Vilniuje. 1975 metais baigęs tuometinę Lietuvos valstybinę konservatoriją  (dabar  – Lietuvos muzikos ir teatro akademija) pradėjo dirbti Valstybiniame jaunimo teatre. Vėliau dirbo Didžiajame Vilniaus teatre.

Per savo karjerą sukūrė daug vaidmenų teatre, televizijoje ir kine, dažnai vaidindavo blogiukus – šie personažai jam pačiam buvo įdomiausi. Anot paties aktoriaus, imdamasis tokių vaidmenų, jis turėdavo intenciją tuos blogiukus paversti simpatiškais, parodyti, kad jų blogumas kyla ne iš piktavališkumo.

Kine debiutavo dar būdamas studentas – atliko nedidelį vaidmenį legendiniame Marijono Giedrio filme „Herkus Mantas“ (1972 m.). Devintajame dešimtmetyje intensyviai filmavosi Odesos kino studijoje. Jo filmografijoje – tokie filmai kaip „Atpildo diena“ (1975 m.), „Nebūsiu gangsteris, brangioji“ (1978 m.), „Velnio sėkla“ (1979 m.), „Žaltvykslės“ (1980 m.), „Amerikietiška tragedija“ (1981 m.), „Vyrai“ (1997 m.), „Eurazijos aborigenas“ (2010 m.), „Miegančių drugelių tvirtovė“ (2011 m.), „Dėdė, Rokas ir Nida“ (2016 m.). Paskutinį kartą kine pasirodė 2016 m. juostoje „Senekos diena“. Iš viso A. Storpirščio filmografijoje – 28 filmai. Kitų metų vasario mėnesį pasirodys Raimundo Banionio režisuota juosta „Purpurinis rūkas“, kurioje A. Storpirštis dar spėjo nusifilmuoti.

Aktorius taip pat savo balsą „paskolindavo“ animaciniams personažams. Filmavosi televizijos serialuose, humoro laidoje „Dviračio šou“.

A. Storpirštis buvo vedęs tris kartus. Pirmoji žmona – aktorė Dalia Storyk, antroji – balerina Vilija Parutytė, su kuria susilaukė dviejų sūnų – Vitalijaus ir Simono. Prieš keletą metų atgaivino ryšius su nesantuokine dukra Evelina. Simonas ir Evelina taip pat tapo aktoriais. Paskutinius metus A. Storpirštis nugyveno su trečiąja žmona Vilija.

Kolegos A. Storpirštį apibūdina kaip labai talentingą, šiltą asmenybę, turėjusią ypatingą humoro jausmą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles