Sandoris baigtas – „Disney“ oficialiai įsigijo studiją „21st Century Fox“

Sandoris baigtas – „Disney“ oficialiai įsigijo studiją „21st Century Fox“

Bene ilgiausias įsigijimo sandoris Holivudo istorijoje baigėsi. Kino studija „Disney“ įsigijo kitą studiją „21st Century Fox“, įskaitant ir teises į visus studijos „20th Century Fox“ filmus bei visus kitus vertingus objektus ir teises. Jau dabar 66 milijardų JAV dolerių vertės sandoris laikomas didžiausiu sujudinimu stabilaus Holivudo gyvenime. Jau ir taip viena galingiausių kino studijų dabar tapo nepajudinamu monstru.

Kino istorijų kalykla laikoma „Disney“ dabar įsigijo dar daugiau tęstinių istorijų, kurios iš esmės garantuos dar daugiau pelno. Galima sakyti, „Disney“ atidarė antrą aukso kasyklą savoje teritorijoje. Jau kaip ir akivaizdu, kad studija perima visus pelningiausius „Fox“ projektus, o jų tarpe atsiranda ir seniai prarastos, bet vėl į namus sugrįžusios superherojų istorijos. Tai ir „Iksmenai“, „Deadpoolas“ ir, labai tikėtina, „Fantastiškasis ketvertas“. Dėl pastarųjų, tiesa, dar nėra galutinai aišku. Iš tiesų, teisės į šiuos herojus priklauso studijai „Constantine Films“, tačiau „20th Century Fox“ visuomet platino ir prodiusavo filmus. Tad kaip ten  bus, kol kas dar neaišku.

Be gerai žinomų superherojų filmų, „Disney“ įgijo teises į gerai pasauliui žinomas ir ne vieną dešimtmetį trunkančias kitas istorijas. Dabar jiems priklauso „Grobuonies“ ir „Svetimo“ franšizės, taip pat „Kietas riešutėlis“ ir „Kingsman“. Prie to prisideda ir „Beždžionių planeta“, „Nepriklausomybės diena“ ir, bene didžiausias džiaugsmas studijos atstovams – „Įsikūnijimo“ franšizė, kuri jau turi tris tęsinius ir atneš dar bent 5 ar 6 milijardus JAV dolerių.

„Disney“ be visko taip pat įsigijo ir šeimai skirtų filmų teises, įskaitant „Alviną ir burundukus“, „Daktarą Dolitlį“, „Vieną namuose“, „Ledynmetį“, ‚Naktį muziejuje“, „Persį Džeksoną“ ir „Narnijos kronikas“. Galiausiai, visą šį sąrašą užbaigia ir „Bėgantis labirintu“.

Na ir pagaliau „Disney“ dabar turi teises į visus „Žvaigždžių karus“. Taip, studija įsigijo „Lucasfilm“ dar 2012 metais, tačiau kompiuterinių žaidimų teisės iki šiol priklausė ne jiems, o „Fox“. Dabar ši klaida buvo ištaisyta ir visa „Žvaigždžių karų“ visata nugulė į „Disney“ rankas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles