„Disney“ pasirinkimas Arielės vaidmeniui sukėlė prieštaringas reakcijas

„Disney“ pasirinkimas Arielės vaidmeniui sukėlė prieštaringas reakcijas

Kino studija „Disney“ ir toliau nesustoja savo klasikinių animacinių filmų versti vaidybiniais. Kitas būsimas tokio tipo projektas – „Mažoji undinėlė“ (angl. „The Little Mermaid“, 1989 m.). Kiek anksčiau jau buvo atskleista, kokie aktoriai pasirodys šiame filme. Dabar „Disney“ pranešė, kas vaidins pagrindinę šios juostos veikėją – undinėlę Arielę. Vaidybiniame filme ją įkūnys amerikiečių R&B dainininkė Halle Bailey. Nors būsimo filmo režisierius praleido kelis mėnesius rinkdamasis aktores šiam vaidmeniui, filmui artimi šaltiniai teigia, kad H. Bailey buvo favoritė nuo pat pradžių. Ji prisijungs prie Melissos McCarthy, kuri vaidins jūrų raganą Ursulą, bei Jacobo Tremblay‘aus, įkūnysiančio (ar, greičiau, įgarsinsiančio) žuviuką Akvafiną.

„Po intensyvių paieškų tapo akivaizdu, kad Halle priklauso ta retai pasitaikanti dvasios, širdies, jaunystės, nekaltumo ir turinio derinį, taip pat – puikų vokalą, – visas būtinas savybes, reikalingas šiam ikoniškam vaidmeniui“, teigė R. Marshallas išplatintame pareiškime.

Vaidybinėje „Mažosios undinėlės“ versijoje skambės originalios dainos iš 1989 m. animacinio filmo, taip pat kaip ir Alano Menkeno bei Lino-Manuelio Mirandos sukurtos naujos kompozicijos.

Vis tik tokia kandidatūra, nuo kurios paskelbimo praėjo vos kelios valandos, internete jau spėjo sukelti aistrų bangą. Visų pirma, H. Bailey, kuriai tai bus debiutas ilgametražiame kine, pavardė buvo sumaišyta su panašiai skambančia Oskaro laureatės Halle Berry. Ši, beje, jau spėjo pasveikinti savo bendravardę su gautu vaidmeniu, o pati H. Bailey galimybę vaidinti Arielę vadina „svajonės išsipildymu“.

Tačiau ne visi tokie laimingi ir patenkinti, kad H. Bailey vaidins Arielę. Kol vieni fanai džiūgauja dėl „didesnės įvairovės“ ir teigia, jog „visų rasių vaikai turi teisę turėti savo herojus“, yra ir visiškai nepatenkintų dėl tokio drastiško Arielės išvaizdos pakeitimo. Jau 30 metų esame įpratę, kad „Disney“ mažoji undinėlė yra baltaodė mėlynomis akimis ir ryškiai raudonais plaukais. Toks įvaizdis atitinka ir šiokią tokią etninės kilmės logiką – originalią „Undinėlės“ istoriją sukūrė danų rašytojas Hansas Cristianas Andersenas. Savo ruožtu natūralia H. Bailey išvaizda labiau primena tokias „Disney“ princeses kaip Tiana iš filmo „Princesė ir varlius“ (angl. „The Princess and the Frog“) arba „Vajana“ (angl. „Moana“, 2016 m.). Be to, nepatenkintų fanų teigimu, nuskriaustos liks raudonplaukės mergaitės, jei „Disney“ iš jų tokiu būdu „pavogs“ numylėtą princesę. Ironizuodami jie siūlo vaidbinėse versijose kinų princesė Mulan paversti juodaode, iš havajietę Vajaną – azijiete, o afroamerikietę Tianą – baltaode. Režisieriaus pasirinkimą ginantys fanai atkerta, kad kurdamas animacinį filmą „Disney“ ir taip gerokai nutolo nuo originalios H. C. Anderseno pasakos, kita vertus – undinėlės yra fantastiniai padarai, tad nėra vienos teisingos išvaizdos, kaip jos turi atrodyti.

Kiek toli nueis šie internetiniai fanų karai – bus matyti. Kol kas viena pusė palaiko H. Bailey kandidatūrą ir kaltina oponentus rasizmu, o šie jau organizuoja peticiją, kad aktorė būtų pakeista į tokią, kuri labiau atitinka per tris dešimtmečius žiūrovų sąmonėje jau įsitvirtinusį įvaizdį bei grasina boikotuoti filmą, jei to nebus padaryta. Vaidybinė „Mažosios undinėlės“ versija bus pradėta filmuoti 2020 m.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles