Denis Villeneuve‘as ieško „Bėgančio skustuvo ašmenimis 2049“ finansinės nesėkmės priežasčių

Denis Villeneuve‘as ieško „Bėgančio skustuvo ašmenimis 2049“ finansinės nesėkmės priežasčių

„Bėgantis skustuvo ašmenimis“ vėl užlipo ant to paties grėblio.

Imtis režisuoti mokslinės fantastikos klasikos „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ (angl. „The Blade Runner“, 1982 m.) nebuvo lengva užduotis. Tačiau kanadiečių režisierius Denis Villeneuve‘as sukurdamas tikrą mokslinės fantastikos šedevrą, prilygstantį paties Ridley‘io Scotto režisuotam originalui, nutildė skeptikus. Tik gal kiek per mažai jų, kadangi „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“, lygiai kaip ir jo 1982-ųjų metų pirmtakas, pagal bilietų pardavimą („box office“) patyrė visišką finansinį fiasko. JAV kino teatruose ši juosta surinko vos kiek daugiau nei pusę šio filmo biudžeto – apie 90 mln. JAV dolerių. Tiesa, kitose šalyse „Bėgančiam skustuvo ašmenimis 2049“ sekėsi kiek geriau – čia ši juosta surinko 150 mln. JAV dolerių – sąlyginai nemažai, tačiau ne tiek, kad būtų tapusi kino salių hitu.

Kol filmas, praėjus beveik dviem mėnesiams po jo premjeros, tyliai baigia savo pasirodymą kino salėse, D. Villeneuve‘ui atėjo metas viską sudėlioti į vietas ir rasti paaiškinimus. Tačiau duodamas interviu „Yahoo! Entertainment“, režisierius prisipažino, kad kol kas jam pačiam sunku paaiškinti šios juostos finansiškai prasto pasirodymo priežastis.

„Atvirai kalbant – nežinau, kadangi sulaukėm geriausios kritikos. Kol kas aš dar visa tai virškinu. Per visą gyvenimą nesu sulaukęs geresnių atsiliepimų, nei vienas mano filmas iki šiol nebuvo taip palankiai sutiktas, ar ne? Tuo pačiu metu bilietų pardavimas JAV buvo visiškai nuviliantis, tokia realybė. Kadangi šio žanro filmai kainuoja labai brangiai, jie gali uždirbti krūvas pinigų, tačiau to nepakaks. Manau, taip nutiko dėl to, kad šio filmo visata nėra pakankamai gerai pažįstama žmonėms ir dėl to, kad filmas yra ilgas. Nežinau, tai man iki šiol kažkokia mistika“, kalbėjo D. Villeneuve‘as.

Vis tik, tikroji priežastis gali būti tiesiog ta, kad vėl kartojasi ta pati istorija. Originalusis „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ irgi nesulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo ir per savo rodymo kino teatruose laiką surinko tik 27 mln. JAV dolerių, tačiau vėliau tapo vienu ikoniškiausių mokslinės fantastikos filmų per visą kino istoriją.

Atrodė, kad smarkiai išgirtam tęsiniui sėkmė turėjo būti garantuota. Tikėtasi, kad „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ bus kino salių hitas, kokiu originaliojo filmo gerbėjų nuomone nusipelnė tapti ir 1982-ųjų metų filmas. Tačiau panašu, kad pirmtako likimas persidavė ir naujajam filmui, vos tik šis pasirodė kino teatruose.

„Pirmas dalykas, kurį man pasakė vienas iš mano sūnų, buvo: „Tėti, tu likai ištikimas pirmam filmui iki pat pabaigos“. Kadangi pirmąjį filmą ištiko lygiai toks pats likimas. Tuo metu, kai buvo išleistas, originalusis „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ nebuvo sėkmingas, tačiau ilgainiui jis tapo tuo, kuo yra šiandien. Aš to nesiekiau. Bet kas mane ramina – tai, kad ištikimiausi fanai, kuriems patinka pirmasis filmas, šiltai priėmė ir šią juostą, o tai man svarbiau už viską pasaulyje“, kalbėjo režisierius.

Ar iš tikrųjų „Bėgantį skustuvo ašmenimis“ persekioja prakeiksmas būti pasmerktam finansinei nesėkmei, o tikrasis pripažinimas ateina tik po kurio laiko? Tai paaiškės po kelerių metų, tačiau jau dabar panašu, kad „2049“ taip pat gali tapti kultiniu šio žanro filmu. Nepaisant sausų buhalterinių skaičių laikas parodys, ar šis filmas yra vertas stoti į vieną gretą kartu su savo pirmtaku.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles