Colinas Firthas taps ekscentrišku buriuotoju-avantiūristu

Colinas Firthas taps ekscentrišku buriuotoju-avantiūristu

Penkiems Oskarams nominuotos dramos „Visko teorija“ (angl. „Theory of Everything“) režisierius, JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimo už geriausią 2008 m. dokumentinį filmą „Žmogus ant virvės“ (angl. „Man On Wire“) laureatas Jamesas Marshas imasi naujo projekto apie dar vieną žymų britą. Kino kūrėjas nori papasakoti būriuotojo mėgėjo Donaldo Crowhursto, dingusio 1969 metais per „Auksinio gaublio“ regatą, istoriją. Jį turėtų įkūnyti aktorius Colinas Firthas.

Filmo scenarijų parašė Scottas Z. Burnsas, kuris labiausiai žinomas dėl savo darbo iš veiksmo trilerio „Bornas. Galutinis tikslas“ (angl. „The Bourne Ultimatum“) iri bendradarbiavimo su Stevenu Soderberghu prie „Informatoriaus !“ (angl. „The Informant !“), „Užrakto“ (angl. „Contagion“) ir „Šalutinio poveikio“ (angl. „Side Effects“).

Donaldas Crowhurstas – anglų verslininkas ir buriuotojas, kuris 1968 metais bandė prastumti savo išrastą jūros navigacinį prietaisą. Laikraštyje „Sunday Times“ pamatęs skelbimą apie jų ruošiamą „Auksinio gaublio“ regatą, Donaldas suprato, jog tai bus puiki proga visiems pademonstruoti savo išradimą.

Deja, bet jis nebuvo puikiu buriuotoju, todėl vandenyje jautėsi ne itin užtikrintai, numatytu maršrutu judėjo gana lėtai. Kad laimėtų lenktynes, jis nusprendė falsifikuoti savo buvimo vietą, siuntė netikras koordinates ir vedė netikrą laivo žurnalą. Tie, kas stebėjo visą regatą galvojo, kad Donaldas jau seniai aplenkė visus savo priešininkus, todėl ruošėsi jo sutikimui iškilmingai. Tačiau laivas „Teignmoutch Electron“, kurį valdė Donaldas, taip ir nepasirodė uoste. Jachtą kartu su netikrais dokumentais ir melagingais laivo žurnalo įrašais surado po kelių savaičių nuo jos dingimo Sargaso jūroje. Kas atsitiko su D. Crowhurstu iki dabar nežinoma. Sklinda kalbos, jog jis nusižudė iššokdamas iš laivo į atvirą jūrą.

Liūdna buriuotojo-avantiūristo istorija jau seniai domino kūrybingus žmones. Yra sukurti eilėraščiai, pastatytos pjesės, parašytos knygos. Taip pat ir filmai – 1982 m. prancūzų drama „Riaumojantys keturiasdešimtieji“ (angl. „Roaring Fourthies“) ir rusų „Amžiaus lenktynės“ (angl. „Race of the Century“). Taip pat 2006 metais pasirodė dokumentinis filmas „Gilūs vandenys“ (angl. „Deep Water“), skirtas D. Crowursto atminimui.

Coliną Firthą artimiausiu metu bus galima pamatyti veiksmo komedijoje „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ (angl. „Kingsman. The Secret Service“), kurios premjera Lietuvoje numatyta vasario 13 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles