Christopheris Nolanas pasirodė su įkvepiančia kalba prieš Prinstono abiturientus

Christopheris Nolanas pasirodė su įkvepiančia kalba prieš Prinstono abiturientus

Žymusis režisierius ir scenaristas, britas Christopheris Nolanas aplankė prestižinį Prinstono Universitetą, kuriame šimtams abiturientų skėlė įkviepiančią kalbą. „Tamsos riterio“ trilogijos (angl. „The Dark Knight Trilogy“), „Pradžios“ (angl. „Inception“), „Prestižo“ (angl. „The Prestige“) ir „Tarp žvaigždžių“ (angl. „Interstellar“) kūrėjas papasakojo apie savo kūrybos ištakas ir daugelį žmonių kamuojančius klausimus dėl kai kurių jo juostų finalų.

„Pasak didžių tokių pasirodymų tradicijų, visi dažniausiai sako: „Sekite paskui savo svajones!”, tačiau aš nenoriu kartotis, nes netikiu tuo“, – savo kalbą pradėjo „Pradžios“ režisierius. – „Man norėtusi, kad Jus sektumėtė paskui tikrovę“.

„Jaučiu, kad su laiku mes pradedame laikyti tikrovę vargše mūsų svajonių giminaite. Man norisi Jums įrodyti, jog mūsų svajonės, mūsų virtualios tikrovės, visos abstrakcijos nešančios mums laimę ir supančios mus, iš tikro priklauso tikrovės atšakai“, –sakė kino kūrėjas. Vėliau Nolanas atsiprašė visų, kurie dar nežiūrėjo jo režisuoto filmo „Pradžia“, nes pradėjo kalbą remdamasis savo žymiu filmu.
„Kodėl juostos finalas pavyko: Leonardo DiCaprio suvaidintas herojus Kobas pasiliko su savo vaikais subjektyvioje realybėje. Jam daugiau niekas nerūpi ir būtent tuo ir pagrindžiama filmo idėja. Manau, jog visi realybės lygiai turi teisę egzistuoti. Kamera mums parodo besisukantį limbą, tačiau prasidedant titrams, atrodo, jog jis nori sustoti.“

Christopheris Nolanas juokavo, jog premjeros metu, filmui einant link pabaigos, jis išbėgo iš kino salės, kad nesulauktų daugybės klausimų dėl juostos baigties. „Reikalas tame, jog objetyviai, žiūrovams yra svarbu žinoti tiesą, nors jiems ir yra parodyta išgalvota istorija. Netgi po kitų mano filmų pasirodymo, žmonės vis dar užduoda klausimą, ar tai sapnas, ar realybė. Žmonėms tai svarbu, nes tame ir slėpiasi tikrovės svarba.Realybė svarbi.“

Ch. Nolanas prisipažino, jog yra didelis „Pradžios“ idėjos puoselėtuojas. „Kai vieną kartą pasėji idėjos sėklas, su laiku ji išauga į kažką didesnio. Aš jaučiu didelę atsakomybę, nes noriu Jums papasakoti apie tai, kas lieka su Jumis ir vėliau, galbūt, tas Jums padės suvokti „Pradžios“ idėją“.
Režisierius taip pat prisiminė savo išleistuves ir to laikotarpio problemas: „Rasizmas, pajamų nelygybė, karai – aš galiu tęsti, bet Jūs patys žinote sąrašą. Ir priežastis, dėl kurios Jūs apie tai viską žinote yra tame, jog niekas nepasikeitė. Ką mes veikėme per pastaruosius dvidešimt metų? Jeigu aš noriu Jums duoti kokį nors patarimą, turėčiau įdėmiai pasižiūrėti į savo kartą ir tai, ko mes pridarėme“.

„Manau, jog mes išėjome į pasauli su tikėjimu, kad galėsime jį sujungti bendromis idėjomis, atmetant geografines ir ekonomines ribas. Jeigu mes surasime bendrą kalbą, visos problemos akimirksniu išnyks. Tačiau dabar tenka pripažinti, jog mes buvome neteisūs. Informacijos apsikeiteimas – tai dar ne viskas. Daugelis mano kartos resursų – intelektualių, finansinių – buvo panauduoti komunikacinės infrastruktūros plėtrai. Čia mes pasiekėme išties puikių rezultatų, tačiau ne viskas taip gerai, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.“

„Mes spoksome į monitorius ir ekranus, vietoj to, kad lėktuvuose žiūrėtume pro langą. Tai tikrovės įžeidimas,“ – mano režisierius. „Tenka pripažinti tikrovę: aš žmogus, sukuręs filmą apie tai, kaip lėtuve žmonės peršoka iš vienos tikrovės į kitą. Todėl jaučiu ir savo kaltę dėl to. Tačiau, kai Jūs skrendate lėktuvu per šią nuostabią šalį, Jūs prieš akis matote vieną didžiausių žmonijos stebuklų.“
„Pasižiūrėkite į pagrindinius principus. Kaip mums kažką pakeisti? Kaip mums pasiekti progresą? Ne man sakyti, kaip Jums tą padaryti. Aš tik noriu pasakyti, jog dabar tai ir Jūsų problema. Labai svarbu, kad žmonės gyventų ir siektų įgyvendinti savo idėjas. Manau, kad Jūsų galimybės neribotos“.

Galiausiai, savo kalbos pabaigoje, Ch. Nolanas prisiminė savo populiariosios trilogijos herojų ir pasakė: „Kas liečia Briusą Veiną, kuris mokėsi Prinstone, bet metė mokslus, nuo rytojaus Jūs būsite geresni už Betmeną“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles