Čekija į Oskarų varžytuves deleguoja komišką dramą

Čekijos kino ir televizijos akademija iš 39 vaidybinių, dokumentinių ir animacinių filmų kaip savo kandidatą Oskarui 88-osiose JAV Kino meno ir mokslo akademijos teikiamų apdovanojimų dalybose išrinko Sláveko Horáko debiutinį ilgametražį filmą „Slauga namuose“ (ček. „Domácí péce“). Kitaip nei tikėtasi, vienas realiausių kandidatų tapti Čekijos atstovu Oskarų kandidatų geriausio filmo užsienio kalba kategorijos sąraše Jano Pružinovský‘io režisuota socialinė komiška drama „Broliai Gyvatės“ (ček. „Kobry a Uzovk“), patekusi į trumpąjį 28-ųjų Europos kino apdovanojimų (EFA) sąrašą, po Čekijos kino ir televizijos akademijos narių balsavimo liko antroje vietoje.

„Slávekas Horákas su šiuo filmu leidosi ten, kur niekas gana ilgą laiką neturėjo teisės įžengti: po pristatymo Karlovy Varų festivalyje nemažai kitų festivalių be precedento išreiškė savo susidomėjimą šia juosta. Amerikiečių reakcija pažiūrėjus „Slauga namuose“ kaip ir iš užsienio gaunami palankūs kritikų atsiliepimai, patvirtina, kad viso pasaulio žiūrovams šio filmo tema yra artima“, pastebi Tatiana Detlofson, užsiimanti europinio kino platinimu kitoje Atlanto pusėje, iš karto po to, kai paaiškėjo Čekijos akademijos pasirinktas kandidatas.

„Slauga namuose“ pasakoja apie medicinos seserį Vlastą, visiškai atsidavusią savo profesijai – taip, kad dažnai savo gerovę aukoja pacientų labui. Tačiau vienas likimo posūkis ją pačią suves į akistatą su savo mirtingumu bei privers keisti įpročius. Tai stebėtinai paprasta, tačiau labai paveiki drama, kalbanti ne tik apie mirtį.

„Tarptautinės publikos reakcija rodo, kad „Slauga namuose“ visame pasaulyje paliečia jautrią stygą. Nuo pat pradžių tai ir buvo mūsų tikslas: papasakoti jaudinančią, su universalia tema susijusią istoriją, besiplėtojančią tipinėje vietinėje aplinkoje (taigi, egzotiškoje kitų šalių žiūrovams). Norėjau sukurti filmą kuriame būtų daug jaudinančių ir juokingų momentų, filmą, kuris žiūrovus priverstų susimąstyti apie tai, kad jie gali gyventi geresnį, intensyvesnį gyvenimą, ir pamatyti daugiau juos supančių dalykų“, pasakoja filmo režisierius.

Juostos „Slauga namuose“ išankstinė pasaulinė premjera įvyko Karlovy Varų kino festivalyje, kur pagrindinė filmo aktorė Alena Mihulová buvo apdovanota kaip geriausio moteriško vaidmens atlikėja. Filmas taip pat bus rodomas Vankuverio, Manheimo, Los Andželo, Haifos, Liuksemburgo kino festivaliuose, o po to pasieks Ispanijos, Prancūzijos, Estijos, Kroatijos ir Egipto kino sales.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles