Prancūzija išrinko savo kandidatą į Oskarus

Prancūzija išrinko savo kandidatą į Oskarus

Pirmojo turkų režisierės Deniz‘ės Gamze Ergüven ilgametražio filmo „Mustangas“ (angl. „Mustang“) pasakiška sėkmė tęsiasi. Šiemet 68-ojo Kanų kino festivalio programoje „Dvi režisierių savaitės“ (pranc. „La Quinzaine des réalisateurs“) „Label Europa Cinemas“ prizu apdovanota drama nugalėjusi kitus keturis varžovus išrinkta atstovauti Prancūzijai kaip kandidatė į geriausio filmo užsienio kalba kategoriją.

Nuo 2006 m. JAV kino meno ir mokslo akademija, teikianti Oskarus, panaikino reikalavimą, kad kandidatai, teikiami į geriausio filmo užsienio kalba kategoriją, būtų sukurti oficialia (ar viena iš oficialių) šalies, teikiančios filmą, kalba. Pakanka, kad filmas būtų sukurtas teikiančios šalies piliečių ar nuolatinių tos šalies gyventojų: filmą teikiančios šalies piliečiai arba nuolatiniai gyventojai privalo būti filmo režisierius, scenarijaus autorius /prodiuseris (ar bent du iš jų), kaip ir dauguma iš techninio personalo: operatorius, montažistas, meno vadovas ar produkcijos dizaineris, kostiumų dizaineris, kompozitorius, garso operatorius; bei didžioji dalis aktorių. Tad savo kandidatu pasirinkdama „Mustangą“ Prancūzija gana smarkiai rizikuoja būti diskvalifikuota būtent dėl šių reikalavimų neatitikimo, kadangi didžiąją dalį filmo kūrybinės grupės vis tik sudaro ne prancūzai, o turkai. Tuo tarpu Turkijos kandidatu tapo Kaano Müjdeci drama „Sivasas“ (turk. „Sivsas“), Lietuvoje rodyta per Vilniaus kino festivalį „Kino pavasaris“.

Kita vertus, jei filmas vis tik atitiks keliamus formalius reikalavimus, tai gali būti tikrai neblogas pasirinkimas – ypač jei šio filmo sėkmę dar vainikuos ir Europos parlamento teikiamas LUX prizas. Tą patvirtina pernykštis lenkų režisieriaus Pawelo Pawlikowskio dramos „Ida“ pavyzdys – patekusi į LUX prizo finalinį trejetą ši juodai balta juosta galiausiai jį laimėjo, bei buvo nominuota Oskarui, o galiausiai ir pelnė šį apdovanojimą. Tad „Mustango“, kuris šiemet taip pat yra LUX prizo finalininkas, galimybės tiek vienuose, tiek kituose apdovanojimuose yra pakankamai didelės.

Prancūzijoje šį filmą, rodomą 126 salėse, per 13 savaičių matė daugiau kaip 443 000 žiūrovų. JAV „Mustangas“ filmas bus pradėtas rodyti lapkričio 20 d. Lietuvoje ir kitose Europos šalyse „Mustangas“ kartu su kitais dviem LUX prizo finalistais bus rodomi spalio – gruodžio mėnesiais.

Oskarų nominacijos bus skelbiamos sausio 14 d., apdovanojimų ceremonija vyks vasario 28 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles