Bus kuriamas klasikinio siaubo filmo „Nosferatu“ perdirbinys

Bus kuriamas klasikinio siaubo filmo „Nosferatu“ perdirbinys

Kino studija „Studio 8“ ruošiasi statyti kol kas pavadinimo dar neturintį filmą – „Nosferatu“ perdirbinį, kurį režisuos ir scenarijų rašys Robertas Eggersas, šiemet Sandanso kino festivalyje laimėjęs prizą už geriausią režisūrą su filmu „Ragana“ („The Witch“). Naujasis filmas bus 1922 m. vokiečių režisieriaus Friedricho Wilhelmo Murnau nebyliojo kino šedevro „Nosferatu: siaubo simfonija“ (vok. „Nosferatu, eine Symphonie des Grauens“) perdirbinys ir sugrąžins kraują stingdantį garsųjį Rytų Europos vampyrą į ekranus.

Tuo tarpu pats originalus 1922 m. filmas statytas pagal britų rašytojo Bramo Stokerio klasikinį siaubo romaną „Drakula“ – tiesa, F. W. Murnau neturėjo įsigijęs autorinių teisių, filmą statė be B. Stokerio našlės Florence Stoker sutikimo. Vėliau F. Stoker padavė režisierių į teismą dėl autoriaus teisių pažeidimo ir bylą laimėjo – teismas įpareigojo F. W. Murnau sunaikinti visas nelegaliai pastatyto filmo kopijas. Laimei, teismo sprendimas nebuvo įvykdytas labai kruopščiai, todėl keletas kopijų išliko.

Tiesa, ko gero, patį žinomiausią pasaulio vampyrą į ekranus perkėlęs režisierius ir pats nepaliekamas ilsėtis ramybėje – neseniai iš Standfordo kapininėse esančio šeimos kapo, kur palaidotas F. W. Murnau, mįslingomis aplinkybėmis dingo jo kaukolė. Kaip teigė kapinių administracija, F. W. Murnau kapas vandalų auka tampa ne pirmą kartą.

Beje, naujasis projektas nebus pirmasis, kuris į kino ekranus grąžins šiurpųjį Nosferatu – 1979 m. tai padarė kitas vokiečių režisierius Werneris Herzogas (pagrindinis vaidmuo buvo patikėtas charizmatiškajam Klausui Kinski‘ui), o 2000 grafą Orloką dviem Oskarais nominuotame filme „Vampyro šešėlis“ (angl. „Shadow of Vampire“) vaidino Williamas Dafoe (viena iš minėtų nominacijų – būtent už šį vaidmenį).

Savo ruožtu R. Eggersas veda derybas su kino studija „Studio 8” dėl Viduramžius vaizduojančio filmo „Riteris“ (angl. „The Knight“) režisavimo ir scenarijaus rašymo.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles