Britai nori pastatyti tikrą Minas Tiritą

Aprašytas J. R. R. Tolkieno ir ekranuose parodytas Peterio Jacksono didingasis „Žiedų valdovo. Karaliaus sugrįžimo“ (angl. „The Lord of The Rings. The Retur of the King“) miestas Minas Tiritas gali iškilti ne tik fantastiniame Viduržemyje, bet ir Anglijos Pietuose. Britų inžinierių ir architektų komanda interneto puslapyje indiegogo.com pradėjo masinio finansavimo projektą, per kurį surinktos lėšos bus skiriamos…tikrovėje pastatyti legendinį „Žiedų valdovo“ miestą Minas Tiritą! Ir būsimas projektas nemano apsiriboti negyvu maketu – šiame nepaprastame mieste statomi gyvenamieji namai, darbovietės, jame bus galima vystyti kai kurias verslo šakas – žodžiu, Minas Tiritas tikrovėje turėtų funkcionuoti kaip bet kuris kitas tikras gyvas miestas.

Statybos darbai prasidėtų 2016 m. ir truktų septynerius metus. Kodėl gi ne? Tačiau vis tik yra vienas kiek neraminantis aspektas – projekto kaina. Anot projekto iniciatorių, tokios statybos kainuotų maždaug 2,6 mlrd. eurų (1,85 mlrd. svarų sterlingų) ir juos reikia surinkti per du mėnesius! Šiuo metu surinkta 116 tūkst. eurų (81 tūkst. svarų sterlingų). Taigi iki tol, kol J. R. R. Tolkieno fantazijos sukurtas miestas taps tikrove, gali tekti ilgai palaukti.

Filmuojant legendinę trilogiją kino studija „Warner Bros“ sukūrė didžiulį šio miesto – tvirtovės maketą, daugybę dekoracijų, be to, įspūdingas Minas Tirito vaizdas buvo kuriamas ir pasitelkiant kompiuterinę grafiką. Filmuose matomo Minas Tirito prototipu tapo Prancūzijoje esantis Saint Michelio kalnas – sala, su ant jo pastatytu Viduramžių miestu ir vienuolynu.

Įdomiausia šioje istorijoje yra tai, kad į planus pastatyti Minas Tiritą sureagavo ne kas kitas, kaip… Sauronas! Jis taip pat pradėjo internetinę masinio finansavimo kampaniją, skirtą sukurti kariuomenę, kuri būtų pasiruošusi pulti Minas Tiritą, kai tik šis bus pastatytas. Reikalinga suma yra net šiek tiek didesnė nei ta, kuri renkama Minas Tirito statyboms – Saurono kariuomenei sukurti reikia 2,7 mlrd. eurų (1,9 mlrd. svarų sterlingų). Tiesa, finansine prasme Sauronui sekasi prasčiau nei Minas Tirito statybų iniciatoriams – tamsiųjų jėgų kariuomenė kol kas surinko vos 71 eurą (50 svarų sterlingų).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles