Belgija savo kandidatu į Oskarą išrinko kriminalinę dramą

Belgija savo kandidatu į Oskarą išrinko kriminalinę dramą

Kai kuriems kino kūrėjams to reikia laukti ne vienus metus, o kitiems tai pavyksta iš karto – antrasis Michaëlio Roskamo ilgametražis filmas flamandų kalba ir antrasis teikimas kaip Belgijos kandidato į Oskarus geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Maža to – „Ištikimasis“ (pranc. Le fidèle“, 2017 m.) yra ir antrasis filmas, kuriame vaidina šio režisieriaus fetišinis aktorius Matthias Schoenaertsas. 2011 m. flamandų režisierius su savo debiutiniu ilgametražiu „Galvijas“ (flam. „Rundskop“) pateikė didžiulę staigmeną, tapdamas oficialiu Belgijos flagmanu Oskarų varžytuvėse. Filmo komandai tai suteikė progą apsilankyti pačiame Holivude – debiutą vainikavo Oskaro nominacija. Visai netrukus – 2014 m. – tokios pačios sėkmės sulaukė ir kitas belgiškas filmas – muzikinė romantinė drama „Lūžęs gyvenimo ratas“ (angl. „The Broken Circle Breakdown“, 2012 m.), kurį režisavo Felixas Groeningenas.

Šiemetinis Belgijos kandidatas į Oskarus – kriminalinė drama „Ištikimasis“ yra tamsi ultra šiuolaikinė juosta, kurioje išvystame M. Schoenaertsą („Galvijas“; „Kaulai ir rūdys“ / „De rouille et d‘os“, 2012 m; „Toli nuo skubančios minios“ / angl. „Far from the Madding Crowd“, 2015 m.) ir Adèle Exarchopoulos (pelniusią išskirtinį Auksinės palmės šakelės apdovanojimą už vaidmenį filme „Adelės gyvenimas. I ir II skyriai“ / pranc. „La vie d‘Adèle. Chapitre I et II“, 2013 m.) bei jų vaidinamų personažų aistringą meilės istoriją, besiskleidžiančią didžiulio belgiško banditizmo fone.

M. Roskamas ne tik režisavo, bet kartu su Thomasu Bidegainu ir Noé Debré parašė šio filmo scenarijų. Iš esmės šį filmą kūrė ta pati komanda, kuri dirbo prie „Galvijo“.

„Ištikimojo“ pasaulinė premjera įvyks Venecijos kino festivalyje rugsėjo pradžioje. Vėliau filmas bus rodomas Toronto kino festivalio konkursinėje programoje.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles