„Bangos“ tęsinio anonse – žemės drebėjimo naikinamas Oslas

„Didžiojo žemės drebėjimo“ (angl. „The Quake“) anonsas mums parodo Oslą, kurį naikinamą galingos stichijos. Naujoji juosta yra 2015 metais išėjusio norvegų filmo „Banga“ (norv. „Bølgen“) tęsinys. Pirmoji dalis susilaukė gausybės liaupsių už filmo istorijos parėmimą tikrais įvykiais, kurie vyko ankstyvąjame 19-tame amžiuje, kuomet didžiulis cunamis smogė Norvegijai. Originaliojo filmo režisierius Roaras Uthaugas nebegalėjo apsiimti tęsinio kūrimo, nes buvo užimtas naujausiu „Kapų plėšikės“ (angl. „Tomb Raider“) filmu, tad tęsinio režisieriumi tapo Johnas Andreas Andersenas.

Nuo pirmųjų kadrų tęsinio anonsas primena „Bangą“ savo tamsiomis spalvomis ir artėjančios katastrofos aura. Naujajame filme Kristofferis Joneris grįžta kaip geologas Kristianas Eikjordas ir jis jau nerimauja dėl neišvengiamo katastrofiško žemės drebėjimo. Po jo pristatymo publikai iškart matome griūvantį Oslą, kuris, dėl specialųjų efektų, griūna su dar didesniu trenksmu. Tačiau, kaip yra teigiama filmo kūrėjų, skaitmeniniai efektai nebus viso filmo varomoji jėga.

Ankstyvaisiais 1904 metais, 5.4 balų pagal Richterio skalę žemės drebėjimas sudrebino Oslo miestą, o jo židinys buvo tiesiai po Norvegijos sostine. „Didžiąjame žemės drebėjime“ veiksmas vyksta šiais laikais ir kasdieną yra užfiksuojami maži virpesiai, kurie geologams suka galvas dėl savo neaiškios kilmės. Dėl to kyla nesutarimų bei kivirčų, nes dalis mokslininkų mano, kad maži drebėjimai gali sukelti dar didesnį žemės drebėjimą nei 1904 metais. Nėra jokių technologijų, kurios galėtų nuspėti dieną ir laiką, kuomet įvyks didysis žemės drebėjimas, bet yra aišku, kad Oslas yra dar didesniame pavojuje, negu kada nors anksčiau.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles