„Radiohead“ lyderis Thom Yorke sukūrė muziką filmui „Suspirija“

Daugybę kartų įvairiuose filmuose skambėję britų roko grupės „Radiohead“ kūriniai, šiemet nušvis kitomis spalvomis. Legendinės grupės lyderis, atlikėjas ir kompozitorius Thom Yorke ryžosi sukurti muziką mistiniam režisieriaus Luca Guadagnino siaubo trileriui „Suspirija“ (angl. „Suspiria“, 2018). Priešingai negu kitas „Radiohead“ narys Jonny Greenwood, nuolatos kuriantis muziką filmams, tai – pirmas kartas, kuomet beveik tris dešimtmečius scenoje esantis T. Yorke priėmė pasiūlymą sukurti filmo garso takelį. Multi-instrumentalistu vadinamas vyras groja mušamaisiais, gitara ir klavišiniais, yra vertinamas už ypatingą muzikinį vokalą, o leidinys „Rolling Stone“ įtraukė jį į geriausių visų laikų atlikėjų sąrašą.

Socialiniame tinkle Twitter pasidalinęs pirmuoju filmo kūriniu „Suspirium“, T. Yorke rašė, jog „filmui sukurta muzika sugulė į albumą, kuriuo aš labai didžiuojuosi. Jis bus išleistas spalio 26-ąją. Tikiuosi, jums patiks“. Interviu BBC Music vyras teigė, jog kurti muziką šiam filmui buvo tikras iššūkis: „Nerašau orkestrams skirtų kūrinių, nemoku skaityti natų ir nekuriu kitiems – tik sau, tačiau šįkart teko išeiti iš savo komforto zonos“, – pasakojo T. Yorke, įkvėpimo sėmęsis klausydamas 1982-aisiais išleisto filmo „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ (angl. „Blade Runner“) garso takelio.

Juostos „Suspirija“ režisierius Luca Guadagnino – Oskaru apdovanoto 2017-ųjų hito „Vadink mane savo vardu“ (angl. „Call Me By Your Name“) kūrėjas, patirtį dirbant su muzikantu vadinantis dovana ir tikinantis, jog sukurti „muziką, atspindinčią neramią filmo nuotaiką ir tapsiančią pagrindinių veikėjų transformacijos liudininke, gali tik T. Yorke“. Venecijos kino festivalyje pristatyta „Suspirija“ liaupsinama už gebėjimą priversti justi košmarišką siaubą, įspūdingas šokio scenas ir įtaigią atmosferą, o peržiūrėjęs jį, režisierius Quentino Tarantino verkė ir glebėsčiavo filmo kūrėją L. Guadagnino. Mistiniame siaubo trileryje pagrindinius vaidmenis atlieka režisieriaus mūza vadinama Tilda Swinton bei aktorės Dakota Johnson ir Chloë Grace Moretz.

Gruodžio 14-ą Lietuvoje pradedama rodyti „Suspirija“ – kultinio to paties pavadinimo filmo, režisieriaus Dario Argento pristatyto 1977-aisiais, idėja paremta juosta. Filmo veiksmas nukelia į 1977-ųjų Berlyną. Vedama svajonės šokti legendinės madam Blanc (akt. Tilda Swinton) baleto trupėje, į miestą atvyksta amerikietė Siuzi (akt. Dakota Johnson). Išpildžiusi svajonę, jauna mergina netrunka tapti keistų įvykių ir žmogžudysčių liudininke. Kaip paaiškėja, mokyklos sienos saugo kraupią paslaptį: tai – raganų susirinkimo ir apeigų vieta, o Siuzi – būsimos ceremonijos auka. Siekdama nugalėti antgamtines jėgas ir įsišaknijusį blogį, jauna baleto šokėja priversta ieškoti išsilaisvinimo būdų, panaikinsiančių raganų prakeiksmą, tačiau, kaip paaiškėja, naivia atrodanti mergina nėra nekalta avele, kuria dedasi…

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles