Ava DuVernay kitąmet pateks į Holivudo istoriją

Ava DuVernay kitąmet pateks į Holivudo istoriją

Net jeigu lėtai, Holivudas po truputį juda link lygybės. Kaip išsiaiškino tinklapis „Women in Hollywood“, Ava DuVernay kitais metais pateks į kino istoriją su pasiekimu, kuris išties stebina savo paprastumu.

Pasak žiniasklaidos, A. DuVernay, režisuosianti filmą „Laiko raukšlė“ (angl. „A Wrinkle in Time“), taps pirmąja juodaode moterimi, režisuosiančia daugiau nei 100 mln. dolerių kainuojantį kino projektą. Tai yra išties didžiulis postūmis teisinga kryptimi Holivudui, kuris yra nuolat kaltinamas seksizmu ir rasizmu, net jeigu daugeliui žmonių akivaizdu, kad toks pasiekimas neturėtų būti kuo nors išskirtinis.

Filmo „Selma“ režisierė pastaraisiais metais tapo bene žymiausia moteris atstovaujanti kūrėja Holivude, ne kartą žiniasklaidoje pasirodžiusi kaip lygių teisių gynėja. O ginti išties yra ką – iki šiol moterys buvo režisavusios tik du filmus, kurių biudžetas pranoko 100 mln. dolerių. Kathryn Bigelow tai pasiekė su filmu „K-19“, o Patty Jenkins neseniai baigė kurti 2017 metais pasirodysiančią juostą „Nuostabioji moteris“ (angl. „Wonder Woman“).

A. DuVernay buvo patikėtas tikrai ne antrarūšis projektas. „Laiko raukšlė“ bus kuriama pagal to paties pavadinimo Madeleine L‘Engle romaną, kuriame pasakojama apie mergaitę, jos brolį ir jos draugą, išsiunčiamus į kosmosą tam, kad rastų prie paslaptingo projekto dirbusį jos tėvą. Nors apie filmą yra žinoma mažai, jau aišku, kad jo scenarijų parašė „Ledo šalies“ (angl. „Frozen“) scenaristė Jennifer Lee, o vieną pagrindinių vaidmenų atliks garsioji Oprah Winfrey.

„Laiko raukšlė“ kino teatruose pasirodys 2017 metais.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles