„Auksinis liūtas“ atiteko Guillermo del Toro

Šeštadienį nusileido seniausio pasaulyje Venecijos kino festivalio uždanga. Uždaromajame renginyje buvo išdalinti pagrindiniai festivalio prizai, tarp jų ir prestižinis „Auksinis liūtas“.

Garbingiausiu „Auksinio liūto“ prizu buvo apdovanotas meksikiečių režisieriaus Guillermo del Toro darbas „Vandens forma“ (angl. „The Shape of Water“). Tai fantastinė juosta, pasakojanti meilės istoriją tarp nebylės valytojos ir amfibijos, pagrindinius vaidmenis atlieka Sally Hawkins ir Michaelas Shannonas.

Žiuri prizas atiteko režisieriaus iš Izraelio Samuelio Maozo filmui „Fokstrotas“ (angl. „Foxtrot“). Sidabrinį liūtą namo išsivežė prancūzas Xavieras Legrandas už juostą „Globa“ (angl. „Custody“). Pagrindinėje programoje taip pat varžėsi ir tokie stiprūs varžovai kaip George’o Clooney‘io režisuota komedija „Priemiestinis“ (angl. „Suburbicon“), Alexanderio Payne‘o „Sumažinimas“ (angl. „Downsizing“) ar Darreno Aronofsky‘io psichologinis siaubo filmas „motina!” (angl. „mother!“).

Geriausiais aktoriais buvo pripažinti palestinietis Kamelis El Basha ir britė Charlotte Rampling. Apdovanojimą už viso gyvenimo nuopelnus atsiėmė aktoriai Robertas Redfordas bei Jane Fonda.

Venecijos kino festivalis vyko 11 dienų ir į vieną gražiausių Italijos bei Europos miestų sukvietė ne tik kino gerbėjus iš viso pasaulio, bet ir tokias žvaigždes kaip George‘as Clooney‘is, Mattas Damonas ar Jennifer Lawrence.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles