„Atvykimo“ ir „Sicario“ režisierius kurs naująją „Kopos“ ekranizaciją

„Atvykimo“ ir „Sicario“ režisierius kurs naująją „Kopos“ ekranizaciją

Bene labiausiai gerbiamu mokslinės fantastikos režisieriumi Holivude tapęs kanadietis Denisas Villeneuve imsis dar vieno ypač stambaus projekto – jis režisuos garsiojo romano „Kopa“ (angl. „Dune“) ekranizaciją.

Tai paskelbė romaną parašiusio autoriaus Franko Herberto sūnus Brianas, „Twitter“ tinkle pareiškęs, kad „Legendary Pictures“ susitarė su D. Villeneuve, kad šis režisuotų pirmąjį potencialios franšizės filmą.

Tokia užduotis skamba išties nemenkai. 1965 metais išleistas mokslinės fantastikos romanas, pasakojantis apie tolimoje ateityje vykstančius nesutarimus tarp skirtingose planetose gyvenančių kilmingųjų, jau buvo adaptuotas kelis kartus. Žymiausia ekranizacija tapo 1984 metais išleistas filmas „Kopa“, kurį režisavo Davidas Lynchas ir kuriame vaidino Kyle‘as MacLachlanas. Nuo to laiko buvo sukurti ir serialai, kompiuteriniai žaidimai ir daugybė kitų kūrinių, vykstančių „Kopos“ pasaulyje.

Pastaraisiais metais be to, kad vis atsirasdavo kalbos apie naują filmo versiją, „Kopa“ į kino mėgėjų akiratį pakliuvo ir dėl filmo „Jodorowsky‘o kopa“ (angl. „Jodorowsky‘s Dune“), pasakojanti apie nepavykusį garsiojo režisieriaus Alejandro Jodorowsky bandymą sukurti romano ekranizaciją, kurį būtų trukusi 12 valandų ir kurioje būtų vaidinę tokie žmonės kaip Salvadoras Dali, Orsonas Wellesas ir Mickas Jaggeris. Šis projektas yra laikomas geriausiu istorijoje nepastatytu filmu.

Nors tikėtina, kad D. Villeneuve versija bus ne tokia ambicinga, jo sugebėjimais taip pat neverta abejoti. Pasižymėjęs tokiais trileriais kaip „Kaliniai“ (angl. „Prisoners“) ir „Sicario“, pernai jis išgarsėjo dar labiau sukūręs mokslinės fantastikos filmą „Atvykimas“ (angl. „Arrival“), kuris praėjusią savaitę pelnė aštuonias Oskaro nominacijas, tarp jų – ir geriausio režisieriaus kategorijoje.

Kitas režisieriaus projektas – dar vienas ypač mylimo mokslinės fantastikos kūrinio perdirbinys. Filmas „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (angl. „Blade Runner 2049“), tapsiantis tęsiniu 1982 metais pasirodžiusiai juostai „Bėgantis skustuvo ašmenimis“, pasirodys šių metų spalio 6 dieną. Filme vaidins Ryanas Goslingas ir Harrisonas Fordas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles