Anot Luco Bessono, „Valerianui ir tūkstančio planetų miestui“ finansiniai nuostoliai negresia

Anot Luco Bessono, „Valerianui ir tūkstančio planetų miestui“ finansiniai nuostoliai negresia

Jau šį mėnesį kino teatrus pasieks vienas ambicingiausių kino projektų – visiškai europietiškas filmas „Valerianas ir tūkstančio planetų miestas“ (angl. „Valerian and the City of Thousand Planets“), kurį režisavo Lucas Bessonas. Neseniai duodamas interviu interneto portalui Screen Daily prancūzų režisierius spinduliavo tiesiog olimpinę ramybę patikindamas, kad šis jo į masinę žiūrovų auditoriją nukreiptas filmas nepatirs jokių finansinių nuostolių. Gana drąsus pareiškimas – ypač atsižvelgiant į tai, kad šio filmo biudžetas – 197,47 mln. eurų tiesiog į miltus sumalė iki šiol buvusių brangiausių prancūziškų filmų rekordus. Tiesa, toks biudžetas – rekordinis ne tik Prancūzijos, bet ir visos Europos kino rinkai.

„Kaip ir bet kuri kino kompanija, mes uždegam žalią šviesą tik tiems projektams, kurių biudžetas yra padengtas bent 80 procentų. Kalbant apie „Valerianą“, išankstiniai pardavimai padengė 96 procentus biudžeto. „EuropaCorp“ prisiėmė riziką finansuoti likusius 4 procentus, kas reiškia, kad praktiškai jokios rizikos nėra. Šiuo atveju rizikuojama nebent žinomumu. Jei filmas patirs didelį fiasko, mums nebepatikės tokio tipo filmų. Taigi, tai labiau ne finansinė, o žmogiškoji rizika“, kalbėjo režisierius.

Filmų „Leonas“ (pranc. „Léon“, 1994 m.) ir „Penktasis elementas“ (angl. „The Fifth Element“, 1997 m.) kūrėjas absoliučiai pasitiki savo naujausiu mokslinės fantastikos opusu, kuris Prancūzijos kino salėse pradės suktis nuo liepos 26 d. (Lietuvoje premjera įvyks liepos 28 d.), nepaisant to, kad stiprus konkurentas „Valerianui“ bus naujasis amerikiečio Christopherio Nolano karinis filmas „Diunkerkas“ (angl. „Dunkirk“), kuris startuos savaite anksčiau. Ar pasauliniame „box office“ atsiras vietos dviem filmams?

Su 2014 m. pasirodžiusiu mokslinės fantastikos veiksmo trileriu „Liusi“ (angl. „Lucy“) L. Bessonas pasauliniame „box office“ net vienuolika kartų viršijo filmo biudžetą, kurį sudarė 40 mln. JAV dolerių – tad galbūt dėl to ir dabar visai pagrįstai gali jaustis ramus ir užtikrintas. „EuropaCorp“ išlieka didžiausias prancūziško kino eksportuotojas. Greičiausiai „Valerianui“ šie du aspektai – žinomas režisieriaus vardas ir patikimo platintojo pavadinimas – išeis į naudą, ir filmas plačiosios publikos akyse startuos jau su šiokiu tokiu potencialu.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles